Premier League: 21. kolejka
01 sty 2020 21:00
90+3'

Przewinienie blisko pola karnego i ostatnia szansa Manchesteru United na zredukowanie strat do przeciwnika. Fred strzelił z rzutu wolnego na wiwat i podsumował występ Manchesteru United w Londynie.

3
5
1
1
2
90+2'

Ostatnie podrygi w tym spotkaniu. Coś pozytywnego można powiedzieć wyłącznie o grze Arsenalu FC i to głównie w pierwszej połowie, którą zdominował.

4
4
2
2
3
90'

Doliczone cztery minuty.

1
1
1
1
1
88'

Pierre-Emerick Aubameyang przyspieszył na lewej stronie boiska i wyprzedził bocznego defensora. Za jego rajdem nie nadążyli również kompani z zespołu i dośrodkowanie napastnika znanego z Borussii Dortmund nie zostało podsumowane strzałem.

2
2
2
87'

Jeszcze próbują goście. Fred nie wiedział, w którym kierunku wykonać podanie, więc zrobił trzy kroki do przodu i oddał uderzenie. Po tej próbie Manchester United miał rzut rożny, ale jego stałe fragmenty gry nie sprawiają problemów Kanonierom.

3
1
1
1
3
82'

Żółtą kartkę otrzymał Bukayo Saka za faul.

3
2
2
2
5
81'

Pozbierał się Lucas Torreira, ale problem ze zdrowiem zgłasza Alexandre Lacazette.

1
2
1
4
1
81'
5
1
1
1
1
79'

Tym razem wykazał się David de Gea, który zatrzymał piłkę sunącą po ziemi w lustro bramki po uderzeniu Bukayo Saki z kilkunastu metrów.

7
4
2
1
3
78'

Uderzenie z kilkunastu metrów, którzy nie wymagało od Davide De Gei żadnego działania ponad odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

3
2
2
2
2
77'

Były zawodnik UC Sampdorii podniósł się z boiska. Mikel Arteta uspokoił się. Akurat przygotowuje kolejnego zmiennika i tylko pytanie, czy za Urusa.

3
1
1
1
2
76'

Przerwa w grze spowodowana urazem Lucasa Torreiry.

1
3
1
2
3
75'

Bernd Leno piąstkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Jeszcze kwadransa brakuje Niemcowi do zachowania czystego konta.

2
1
1
1
2
73'

Akcje zawodników z Old Trafford z wykorzystaniem prawego skrzydła. Pierwsza z nich zakończyła się przestrzelonym rajdem Aarona Wana-Bissaki, a druga niecelnym uderzeniem Masona Greenwooda. Piłka głównie na połowie Arsenalu.

4
2
2
3
4
70'

Aaron Wan-Bissaka wykonał widowiskowy pad w polu karnym przeciwnika. Nie przekonał ani arbitra głównego, ani sędziów przy monitorach do podyktowania jedenastki.

4
3
1
3
2
69'
4
2
4
2
3
66'

Ole Gunnar Solskjaer zmienia, ale nie zmienia się wynik.

2
4
64'

Manchester United uwierzył w swoje możliwości, ale czas ucieka gościom, a ci nie potrafią pokonać Bernda Leno. Uderzenie Marcusa Rashforda z kilkunastu metrów było wyraźnie niecelne.

4
4
1
62'

Arsenal FC. Schodzi: Nicolas Pepe. Wchodzi: Reiss Nelson.

2
3
2
3
4
59'

Andreas Pereira huknął z ostrego kąta w boczną siatkę. Zmiennikowi udało się sprytnie uniknąć spalonego i postraszył podopiecznych Mikela Artety mocnym uderzeniem.

3
3
1
1
4
58'
55'

Bernd Leno ma coraz więcej zadań. Nie są to skomplikowane interwencje, ale Manchester United coraz częściej angażuje bramkarza przeciwnika.

2
1
1
2
4
53'

Starannie zbudowana akcja przez Manchester United, ale zakończenie dalekie od rewelacji. Wstrzelenie Daniela Jamesa straciło prędkość po odbiciu się od defensora i było łatwe do zatrzymania dla Bernda Leno.

4
3
1
1
2
51'

Harry Maguire starał się agresywnie odebrać piłkę Nicolasowi Pepe. Sędzia był blisko i co prawda przerwał grę z powodu urazu jednego z bohaterów pierwszej połowy, ale futbolówkę przyznał gościom.

2
2
2
2
4
48'

Nie widać zasadniczego przyspieszenia Manchesteru United po rozmowie zawodników z Ole Gunnarem Solskjaerem w szatni.

4
4
2
4
4
46'

Druga połowa.

5
5
2
2
2
Czy Manchester United wyrówna po przerwie?
4
5
2
2
2
45'

Doliczona minuta.

3
4
42'

Gol! Strzelił Sokratis Papastathopoulos.

Udało się Kanonierom dopiąć swego. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alexandre Lacazette delikatnie strącił piłkę w kierunku lustra bramki. Co prawda odbił ją David de Gea, jednak prosto pod nogi Sokratisa Papastathopoulosa. Grek był w odpowiednim miejscu oraz czasie, żeby wykonać dobitkę do siatki leżącego już na łopatkach Hiszpana. 2:0 w Londynie i to zasłużone prowadzenie.

22
18
10
10
12
41'

Harry Maguire interweniował po płaskim dośrodkowaniu Nicolasa Pepe. Arsenal FC robi co może, żeby poprawić wynik jeszcze przed przerwą.

5
3
1
2
1
39'

Kolejna akcja gospodarzy, którzy powinni żałować, że nadal mają minimalną zaliczkę. Tym razem dobrze zapowiadające się dośrodkowanie z prawego skrzydła nie zostało podsumowane strzałem.

1
2
38'

Nicolas Pepe w słupek! Niewiele brakowało, żeby autor pierwszego gola miał dublet na koncie. Przyjezdni zgubili piłkę blisko własnego pola karnego, co mogło mieć opłakane skutki.

2
1
2
2
35'

Sędzia gwizdnął "stołeczek" Mesuta Oezila, który próbował opanować piłkę po miękkim dośrodkowaniu Seada Kolasinaca. Jak widać, Bośniak nie odniósł poważnej kontuzji i pomimo wcześniejszych kłopotów ze zdrowiem pozostaje na boisku, a na dodatek gra aktywnie.

2
2
33'

Podobna akcja. Także podawał Nicolas Pepe, a tym razem Lucas Torreira przed oddaniem niecelnego uderzenia zakręcił obrońcami z Manchesteru.

2
2
1
1
2
32'

Alexandre Lacazette odwrócił się z piłką w polu karnym. Po podaniu Nicolasa Pepe łatwo ograł Harry'ego Maguire'a, jednak strzelił nieczysto obok bramki.

1
1
31'

Skuteczne interwencje obrońców Arsenalu oklaskiwane z trybun. Dalekie piłki zagrywane przez zawodników w czarnych strojach nie są groźne dla Kanonierów.

3
4
28'

Mija drugi kwadrans konfrontacji i Manchester United nie oddaje niebezpiecznych strzałów. Po interwencji Sokratisa Papastathopoulosa goście mieli wrzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika, ale ponownie nie rozegrali dobrego ataku.

3
3
1
1
1
27'

Nicolas Pepe zabrał piłkę przeciwnikom, przetransportował ją na połowę Manchesteru United, ale tam pod opieką Luke'a Shawa wybiegł poza boisko.

2
2
24'

Nieudana wymiana podań Manchesteru United na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Anthony Martial nie odnalazł się z Marcusem Rashfordem.

3
1
1
22'

Przerwa w grze spowodowana urazem Seada Kolasinaca. Blisko przyszłość pokaże, czy jedna zmiana będzie wymuszona kłopotem bocznego defensora.

2
2
3
4
4
20'

Piłkarze Manchesteru United zaatakowani blisko własnej bramki. Nie wiedzieli, co zrobić, a nerwowe zagranie Harry'ego Maguire'a skończyło się lądowaniem piłki poza boiskiem. Początek spotkania wyraźnie dla Arsenalu.

4
2
1
1
1
17'

Niefortunnie podanie zawodnika Arsenalu FC i piłka poleciała powoli prosto do koszyczka Davida de Gei.

1
1
1
1
2
15'

Wymiana podań Kanonierów na własnej połowie. Przyjezdni tylko udają, że atakują przeciwników i próbują odebrać im futbolówkę.

1
2
12'

Manchester United nie odpowiedział jeszcze na gola Nicolasa Pepe. Bramkarz gospodarzy interweniował raz, ale skończyło się na chwyceniu piłki na przedpolu.

2
2
10'

Nicolas Pepe dał prowadzenie Kanonierom.

2
3
2
2
8'

Gol! Strzelił Nicolas Pepe.

Arsenal FC otworzył wynik po praktycznie pierwszym konkretnym ataku. Na lewym skrzydle wymienił podania Sead Kolasinac. Chciał uruchomić swoim wstrzeleniem Pierre'a-Emericka Aubameyanga, ale stało się inaczej. Niefortunnie wybita przez Victora Lindelofa piłka trafiła pod nogi Nicolasa Pepa, a ten strzelił celnie ze środka pola karnego.

21
16
4
2
8
6'

Wymiana podań z wiodącym udziałem Daniela Jamesa przerwana przez wracających z wysoką prędkością zawodników Arsenalu. Przyjezdni mieli jeszcze korner i podobnie jak po poprzednim stałym fragmencie gry nie oddali strzału.

2
1
4'

Bernd Leno wyprzedził wszystkich na przedpolu i wykonał piąstkowanie po zagraniu z rzutu wolnego. Kontratak gospodarzy został przerwany faulem Nemanji Maticia na Alexandrze Lacazetcie.

2
3'

Żółtą kartkę otrzymał Sead Kolasinac za faul blisko własnego pola karnego.

3
2
2
2'

Arsenal FC w czerwono-białych strojach, a Manchester United w ciemnych koszulkach i spodenkach z czerwonymi oraz białymi akcentami.

1
Czy Arsenal FC wygra mecz z Manchesterem United?

20:15

Manchester United wygrał dwa poprzednie mecze. Po zwycięstwach z Newcastle United oraz Burnley FC drużyna z Old Trafford pozostaje w kontakcie z Chelsea FC w wyścigu do Ligi Mistrzów.

2
1
20:15

Marcus Rashford i Anthony Martial byli liderami ofensywy Manchesteru United w grudniu.

1
1
20:15

Arsenal FC jest w dolnej połowie tabeli Premier League. Kanonierzy wygrali poprzednie spotkanie o punkty 9 grudnia z West Hamem United. Później zdobyli dwa z możliwych 12 punktów za remisy z Evertonem oraz Bournemouth.