Premier League: 34. kolejka
07 lip 2020 19:00
90+2'

Crystal Palace przystąpiło do ostatniego szturmu w tym meczu. Gospodarzom brakuje tylko i aż jednego gola, żeby zapunktować. W pole karne strzeżone przez Kepę Arrizabalagę szybuje albo sunie coraz to nowe dośrodkowanie.

2
1
90'

Doliczone pięć minut.

89'
85'

Vicente Guaita poskromił dośrodkowanie Christiana Pulisicia. Autor jednego z goli w tym spotkaniu nie potrafił dostarczyć futbolówki na głowę Tammy'ego Abrahama i musiał wspólnie z pozostałymi zawodnikami Chelsea FC skrzyknąć się do powrotu na własną część boiska.

2
82'

Chelsea FC stara się grać na utrzymanie futbolówki na połowie przeciwnika. Czas pracuje na korzyść podopiecznych Franka Lamparda, których wymarzonym scenariuszem jest trzymanie gospodarzy w bezpiecznej odległości od bramki Kepy Arrizabalagi.

80'

Chelsea. Schodzi: Billy Gilmour. Wchodzi: Jorginho.

75'

Pozostał kwadrans podstawowego czasu. Chelsea FC nie zamierza przedwcześnie zagwarantować sobie zwycięstwa, a postanowiła pół żartem, pół serio igrać z ogniem w konfrontacji z lokalnym przeciwnikiem.

1
72'

Gol! Strzelił Christian Benteke. Asystował mu Patrick van Aanholt.

Minęła zaledwie minuta i ponownie dwubramkowa przewaga Chelsea FC została obniżona o połowę. Christian Benteke zakończył strzałem z bliska do siatki elegancką akcję zespołową, której przedostatnim elementem było podanie Patricka van Aanholta.

71'

Gol! Strzelił Tammy Abraham. Asystował mu Ruben Loftus-Cheek.

Identycznie jak w pierwszej połowie jest trafienie krótko po przerwie na uzupełnienie płynów. W bidonach zawodników Chelsea FC są bardziej energetyczne napoje. Tammy Abraham ominął płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów Vicenta Guaitę.

68'

Przerwa na napoje.

1
1
1
1
1
67'

Crystal Palace szuka sposobu na doprowadzenie do remisu. Frank Lampard przygląda się momentami wydarzeniom na boisku z wyraźną dezaprobatą, ponieważ Chelsea FC rozpoczęła ten mecz wyraźnie lepiej niż prezentuje się aktualnie.

65'

Chelsea. Schodzi: Ross Barkley. Wchodzi: Ruben Loftus-Cheek.

65'

Chelsea. Schodzi: Olivier Giroud. Wchodzi: Tammy Abraham.

60'

Rywalizacja londyńskich drużyn została wznowiona. Sędzia ponownie będzie mieć podstawę do doliczenia kilku minut. Pierwsza połowa została przedłużona aż o 240 sekund.

58'

Jeszcze jedna przerwa spowodowana urazem w drugiej połowie. Tym razem niebezpiecznie upadł na boisko Luka Milivojević, więc Roy Hodgson ma kolejny powód do zmartwienia. W pierwszej połowie menedżer Crystal Palace musiał wymienić kontuzjowanego Gary'ego Cahilla.

54'

Olivier Giroud zamierzał strzelić drugiego gola tego wieczoru. Rutyniarz oderwał się od obrońców w czerwono-niebieskich pasiakach i główkował z bliska ponad poprzeczką po dośrodkowaniu Reece Jamesa z prawego skrzydła.

2
1
50'

Przerwa w grze była spowodowana bolesną kolizją Williana z piłką. Przyjezdni mogli w jej czasie odetchnąć po serii ataków Crystal Palace, która otworzyła drugą połowę spotkania.

2
2
1
2
2
46'

Piłka ponownie sunie po boisku. Chelsea FC przystąpiła do drugiej części spotkania z jednobramkową zaliczką. Przekonamy się niebawem, co przygotowali piłkarze ze swoimi menedżerami w szatni.

5
2
komentarz

Skromne prowadzenie Chelsea FC po nieco ponad 45 minutach.

Czy Crystal Palace wyrówna po przerwie?
45+2'

W doliczonym czasie piłka została przekazana gospodarzom, którzy po golu kontaktowym nabrali odrobinę pewności siebie i zamierzają jeszcze zaszkodzić Chelsea FC zanim sędzia zarządzi przerwę.

1
45'

Doliczone cztery minuty.

44'

Wilfried Zaha starł się blisko narożnika boiska z Cesarem Azpilicuetą. Szybkie wznowienie gry wrzutem z autu, a krótka akcja Crystal Palace zakończyła się lądowaniem piłki na poprzeczce. Wcześniej po dośrodkowaniu opuściła ona jednak boisko.

1
42'

Mogli trochę zdenerwować się The Blues. Niby wszystko było pod kontrolą, a kapitalne uderzenie sprawiło, że nie mogą pochwalić się już bezpiecznym kapitałem.

2
1
1
1
1
40'

Trzy gole, a to jeszcze nie koniec pierwszej połowy. Na pewno nie można narzekać na niewystarczającą ilość wrażeń w konfrontacji londyńskich drużyn.

2
2
1
1
1
38'

Konkurs na gola dnia już chyba rozstrzygnięty przez Wilfrieda Zahę.

35'

Żółtą kartkę otrzymał Luka Milivojević za faul na Christianie Pulisiciu.

Crystal Palace
1
34'

Gol! Strzelił Wilfried Zaha.

Wilfried Zaha dostał futbolówkę 35 metrów przed bramką Kapy Arrizabalagi, dwa razy ułożył ją sobie na prawej stopie, po czym oddał fenomenalne uderzenie z dystansu pod poprzeczkę. Jest co podziwiać! Zrobił to perfekcyjnie. Palce lizać.

10
8
3
3
3
32'

Willian miał ochotę na dorzucenie gola do wcześniejszych asyst. Brazylijczyk był w podobnym miejscu jak pięć minut temu Christian Pulisić, jednak swoim uderzeniem nie pokonał bramkarza. Piękna interwencja i tylko korner dla Chelsea FC!

1
1
30'

Dwa kwadranse, dwa gole Chelsea FC. Tym razem Christian Pulisić.

1
1
1
1
1
27'

Gol! Strzelił Christian Pulisić. Asystował mu Willian.

2:0 dla Chelsea FC. Willian uruchomił podaniem w pole karne Christiana Pulisicia, a reprezentant USA przełożył sobie futbolówkę na lewą stopę i oddał potężne uderzenie pod poprzeczkę. Blisko strzelca nie było jakiegokolwiek przeciwnika, z czego ten skrzętnie skorzystał. Wszystko układa się po myśli zespołu Franka Lamparda.

12
8
2
26'

W czasie pauzy spokojniej w obozie dowodzonym przez Franka Lamparda. Chelsea FC wcześnie objęła prowadzenie i przynajmniej na razie nie pozwoliła Crystal Palace realnie pomyśleć o doprowadzeniu do remisu.

1
1
25'

1
1
1
24'

Crystal Palace w ataku pozycyjnym, a odpowiednio rozstawieni na swoich pozycjach podopieczni Franka Lampadra złapali w pułapkę ofsajdową jednego z gospodarzy.

1
22'

Chelsea FC nie pozwoliła na razie przeciwnikom na oddanie niebezpiecznego strzału na bramkę Kepy Arrizabalagi. Crystal Palace podjęło walkę w centralnej części boiska, ale tam kończy się jego impet.

1
20'

Tak padła dotychczas jedyna bramka.

1
19'

Mason Mount powstrzymany faulem w pobliżu koła środkowego. Pomocnik Chelsea FC wścieka się na przeciwnika, który nie znał innego sposobu na przerwanie dobrze zapowiadającego się ataku.

16'

Kepa Arrizabalaga poradził sobie w gąszczu kompanów z zespołu oraz przeciwników i strącił futbolówkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Nie trzeba było długo czekać na kolejną wrzutkę, ale po niej interwencja najdroższego bramkarza świata była mniej skomplikowana.

2
1
1
1
1
15'

Dzięki strzałowi Oliviera Girouda piłkarze ze Stamford Bridge są na prowadzeniu 1:0.

13'

Stałe fragmenty gry po obu stronach boiska. Podopieczni Roya Hodgsona mieli korner, natomiast gospodarzom próbował zagrozić Ross Barkley uderzeniem z rzutu wolnego. Futbolówka ugrzęzła w murze Crystal Palace.

1
10'

Suną kolejne ataki Chelsea FC. Przyjezdni mają ochotę na szybkie odebranie przeciwnikom nadziei na zapunktowanie. Po uderzeniu Kurta Zoumy musiał wykazać się na linii bramkowej Vicente Guaita.

4
3
2
2
2
8'
1
1
2
2
1
8'

Kontuzja Gary'ego Cahilla jest poważna i opuścił on boisko z pomocą dwóch pracowników klubu. Kolejna zła informacja dla menedżera Crystal Palace krótko po rozpoczęciu meczu.

2
1
1
1
1
6'

Gol! Strzelił Olivier Giroud. Asystował mu Willian.

Premierowa szarża Chelsea FC i futbolówka znalazła się w bramce Crystal Palace. Willian rozpędził się na prawej stronie boiska, a dużo miejsca otworzyło się przed Brazylijczykiem z powodu urazu Gary'ego Cahilla. Z podania Williana skorzystał Olivier Giroud i oddał uderzenie bez przyjęcia do siatki. Drugie spotkanie z rzędu z golem doświadczonego Francuza.

16
14
6
2
2
4'

Jorginho przygląda się wydarzeniom z ławki rezerwowych. Na razie mocno skoncentrowany i ze skrzyżowanymi rękoma, ale trudno się dziwić, ponieważ Chelsea FC na razie spokojnie wymienia podania na własnej części boiska.

3
2
2
2
2
2'

Crystal Palace w czerwono-niebieskich pasiakach. Pierwsza mała szansa na objęcie prowadzenia dla gospodarzy była konsekwencją błędu Kepy Arrizabalagi przy wyprowadzeniu piłki. Nie było surowego ukarania pomyłki.

3
2
3
2
2
Czy Chelsea FC wygra mecz z Crystal Palace?
18:16

Trwa rozgrzewka na stadionie.

18:16

Jedenastka wybrana przez Franka Lamparda.

02:16

Crystal Palace przed szansą na podtrzymanie passy.

1
02:16

Sędzia: David Coote

1
1
02:16

Roy Hodgson przed pojedynkiem z lokalnym przeciwnikiem.

1
02:16

W poprzedniej konfrontacji Crystal Palace z Leicester City piłkarze z Londynu stracili gole po strzale Kelechiego Iheanacho oraz po dwóch uderzeniach Jamiego Vardy'ego. We wtorek również zmierzą się z silną ofensywą Chelsea FC.

1
02:16

Crystal Palace znajduje się na 14. miejscu w Premier League po trzech porażkach z rzędu. Najbliższy przeciwnik Chelsea FC poniósł porażki kolejno z Liverpool FC, Burnley FC oraz Leicester City. Stracił w tych spotkaniach osiem goli.

02:16

Przygotowania zespołu ze Stamford Bridge do najbliższego meczu.

02:16

Wygrana Chelsea FC z Watford FC była przekonująca.

02:16

Piłkarze ze Stamford Bridge wygrali poprzednie spotkanie w Premier League 3:0 z Watford FC. Była to ich rehabilitacja po porażce poniesionej w pojedynku z West Hamem United.

1
1
02:16

Chelsea FC broni miejsca premiowanego awansem do Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez Franka Lamparda jest czwarta, a jej przewaga nad piątym Manchesterem United wynosi dwa punkty.