Premier League: 38. kolejka
26 lip 2020 17:00
90+8'

Gol! Strzelił Jesse Lingard.

Pusta bramka i piłka musiała w niej wylądować. Kasper Schmeichel podarował tego gola przeciwnikowi. Golkiper Leicester City zachował się nieodpowiedzialnie i zgubił futbolówkę na rzecz Jessego Lingarda.

Manchester United
29
34
8
2
4
90+7'
90+4'
CZERWONA KARTKA

Czerwoną kartkę otrzymał Jonny Evans za brutalne przewinienie. Nie utrzymał nerwów na wodzy w doliczonym czasie.

Leicester City
6
19
1
2
2
90+2'

Żółtą kartkę otrzymał Brandon Williams za kolejne przewinienie.

2
2
2
3
3
90'

Doliczone pięć minut.

3
2
1
3
90'

Żółtą kartkę otrzymał Paul Pogba za opóźnianie gry.

2
2
1
88'

Leicester City. Schodzi: Luke Thomas. Wchodzi: George Hirst.

3
83'

Żółtą kartkę otrzymał Jamie Vardy za ostre przewinienie.

3
2
4
82'

Ostre przewinienie w centrum boiska. Na dodatek agresywnie zachował się obciążony żółtym kartonikiem Harry Maguire. Sędzia Martin Atkinson nie wykluczył defensora Manchesteru United z końcówki meczu.

2
3
2
1
4
80'

Festiwal zmian i nowi na murawie piłkarze z Leicester mają za zadanie jeszcze podkręcić tempo i postarać się o pokonanie Davida De Gei. Po raz drugi w sezonie konfrontacja tych klubów może zostać rozstrzygnięta uderzeniem z rzutu karnego.

1
4
1
77'
73'
73'
73'
72'

Przerwa na napoje.

2
3
1
3
71'

Gol! Strzelił Bruno Fernandes.

Pewne wykonanie rzutu karnego. Bruno Fernandes wykonał skomplikowany nabieg, ale wymusił nim ruch bramkarza Leicester City. Kreatywny pomocnik Manchesteru United oddał płaskie uderzenie w narożnik odsłonięty przez Kaspera Schmeichela. Ekipa z Old Trafford na prowadzeniu.

50
33
4
7
10
69'

Rzut karny dla Manchesteru United! Faulowany Anthony Martial.

16
9
5
8
5
68'

Żółtą kartkę otrzymał Jonny Evans za sprokurowanie rzutu karnego.

1
65'

Każda minuta przybliża Manchester United do Ligi Mistrzów. Paul Pogba ma za zadanie jak najdłużej przytrzymywać futbolówkę na połowie przeciwnika. Swój ostatni atak konstruował w porozumieniu z Marcusem Rashfordem.

1
2
1
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Victor Lindelof za ostry faul.

1
1
1
60'

Szansa dla gospodarzy. Piłka dośrodkowana z rzutu wolnego została sprytnie strącona przez Jamiego Vardy'ego i trafiła w poprzeczkę. Bramkarz Manchesteru United - David de Gea wyglądał na poważnie zdezorientowanego i szczęśliwie futbolówka nie wpadła za jego kołnierz do siatki.

1
2
1
55'

Rozpadało się nad stadionem. Piłka będzie sunąć żwawo po naturalnie zroszonej murawie, ale sama do bramki nie wpadnie. Potrzeba do tego odważnych ataków podopiecznych Brandana Rodgersa oraz Ole Gunnara Solskjaera.

2
2
1
3
50'

Niezmiennie Manchester United utrzymuje się dłużej w posiadaniu piłki, ale każda minuta sprawia, że Leicester City musi podjąć większe ryzyko.

4
2
1
46'

Druga połowa konfrontacji na King Power Stadium. Piłka trafiła od razu po wznowieniu gry w pole karne do Anthony'ego Martiala. Francuz nie wykorzystał podania Nemanji Maticia i dał się powstrzymać rewelacyjnie interweniującemu defensorowi.

1
45+1'

Mocne uderzenie Marcusa Rashforda w gąszczu zawodników i Kasper Schmeichel mógł mieć problem z poskromieniem futbolówki. Odpowiednia reakcja bramkarza Leicester City, który nie pozwolił na objęcie prowadzenia gościom.

2
45'

Doliczone trzy minuty.

2
44'

Nieporozumienie zespołu z Leicester. Podanie Youriego Tielemansa poturlało się po murawie do Davida de Gei. Hiszpan nie miał blisko żadnego przeciwnika, dlatego wyjaśnienie całego zamieszania było obowiązkiem.

1
41'

Podanie w pole karne gospodarzy do Marcusa Rashforda, który nie oddał dokładnego uderzenia. Było blisko trzech zawodników Leicester City, mimo to reprezentant Anglii mógł pokusić się o pokonanie Kaspera Schmeichela.

2
37'

Pozostało kilka minut na otworzenie wyniku w pierwszej połowie. Leicester City stworzyło znacznie większe zagrożenie dzięki szybkiemu atakowi niż dzięki rozegraniom pozycyjnym. 59 procent posiadania piłki po stronie klubu z Manchesteru.

2
1
1
35'

Chwila oddechu dla zawodników oraz widzów przed telewizorami. Przerwa spowodowana urazem Bruno Fernandesa i do kreatywnego pomocnika Manchesteru United wezwano medyka. Bruno Fernandes będzie kontynuować walkę.

1
33'

Youri Tielemans układał sobie futbolówkę dość długo do uderzenia. Wreszcie pomocnik Leicester City wypracował sobie dostatecznie wygodną pozycję i huknął nieznacznie obok bramki Davida de Gei. Blisko, coraz bliżej zmiany rezultatu na King Power Stadium.

1
1
1
32'

Bruno Fernandes oddał miękkie uderzenie do bramki Leicester City, ale nie ma gola z powodu spalonego. Coraz więcej konkretów na boisku, ale sędziowie nie tracą w tym maglu czujności. Tylko ostrzeżenie dla Kaspera Schmeichela.

3
1
2
31'

Pierwsze celne uderzenie w tym meczu. Leicester City przeprowadziło atak zakończony przynajmniej próbą pokonania Davida de Gei, ale na Hiszpana potrzeba czegoś więcej.

1
1
29'

Leicester City szuka gola na wagę wyprzedzenia przeciwnika w tabeli.

1
27'

Piłka uciekła podopiecznym Ole Gunnara Solskjaera poza boisko. W tej sytuacji wznowienie przyznane Kasperowi Schmeichelowi, a jedyne co zyskał Manchester United, to czas na ustawienie się w obronie.

1
1
25'

2
1
24'

Błyskawiczny kontratak Leicester City po zablokowanym uderzeniu Bruno Fernandesa. Manchester United nie zdążył wrócić na czas i zrobiło się trzech na dwóch. Jamie Vardy oraz Wilfred Ndidi nie potrafili wykorzystać tej przewagi liczebnej i zdobyć prowadzenia.

1
1
2
23'

0:0 w strzałach celnych. Dotychczas najlepszą szansę, a w zasadzie obowiązek minimum zatrudnienia bramkarza przeciwnika miał Wilfred Ndidi, ale użył za dużo energii, a za mało precyzji.

1
21'

Podanie Bruno Fernandesa w pole karne Leicester City do Anthony'ego Martiala. Francuz zamierzał od razu przyjęciem futbolówki wypracować sobie miejsce do oddania uderzenia prawą stopą. Połapali się w tym gospodarze i poskromili napastnika Manchesteru United.

1
18'

Bruno Fernandes mierzył na bramkę Kaspera Schmeichela. Piłka nie poleciała w wymarzonym kierunku i zanim wylądowała, to syn legendarnego bramkarza Manchesteru United mógł już zastanawiać się nad wznowieniem gry.

16'

Anthony Martial wywalczył korner dla przyjezdnych. Ponownie może pochwalić się swoim kompanom z klubu takim łupem. Dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry nie sprawiło problemu gospodarzom i wyłącznie sprowokowało ich do przeprowadzenia kontrataku.

3
1
14'

Fatalne zachowanie Nemanji Maticia w pobliżu narożnika własnego pola karnego. Po stracie środkowego pomocnika Manchesteru United duża szansa na objęcie prowadzenia otworzyła się przed gospodarzami. Po dwóch podaniach strzelił Wilfred Ndidi, ale nie przymierzył pod poprzeczkę w bramce Davida de Gei.

12'

Rozegranie Lisów, które poczuły się już pewnie. W końcu to one grają na własnym terenie. Podopieczni Ole Gunnara Solskjaera nie pozwolili jednak na przedarcie się w pole karne strzeżone przez Davida De Geę.

9'

Żółtą kartkę otrzymał Harry Maguire za faul na Kelechim Iheanacho.

1
1
1
2
8'

Kelechi Iheanacho zmierzył z Paulem Pogbą, po czym padł na murawę w polu karnym Manchesteru United. Martin Atkinson był blisko całego zdarzenia i nie podyktował jedenastki dla Leicester City. Odetchnął z ulgą po takim orzeczeniu Francuz.

1
8'

Początek ze wskazaniem na podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera, którzy najwyraźniej zamarzyli o tak samo udanym otwarciu meczu z Leicester City jak w rundzie jesiennej. Na razie jednak Kasper Schmeichel nie znajdował się w wielkich opałach.

1
1
5'

Anthony Martial zbiegł tym razem z centrum boiska na lewe skrzydło, a tam w konfrontacji z Marciem Albrightonem wywalczył korner. Dośrodkowanie spod chorągiewki zostało unieszkodliwone przez Luke'a Thomasa, który zaprezentował imponująco wysoko wyskok.

1
1
3'

Gospodarze w niebieskich strojach, a ich przeciwnik z Manchesteru w czerwonych koszulkach, a także w białych spodenkach oraz getrach. Pierwsza szansa zagrożenia Kasperowi Schmeichelowi, ale nie wykorzystał jej Anthony Martial. W ostatnim momencie obrońca delikatnie popchnął bramkostrzelnego zawodnika i utrudnił mu oddanie uderzenia z bliska.

2
1
1
Czy Leicester City wygra mecz z Manchesterem United?
1
16:27

Przyjazd zawodników z Manchesteru.

1
16:27

W rundzie jesiennej Manchester United zwyciężył na własnym stadionie 1:0 z Leicester City. Już 8. minucie Marcus Rashford oddał uderzenie z rzutu karnego do bramki i jak się okazało, było to rozstrzygające trafienie.

2
16:27

W oczekiwaniu na pojedynek.

16:27

W tabeli Premier League piąty Leicester City traci punkt do trzeciego Manchesteru United. Między klubami znajduje się jeszcze Chelsea FC. Chętnych trzech, a przepustka do fazy grupowej Ligi Mistrzów jest zaledwie jedna. The Blues zmierzą się na własnym stadionie z Wolverhampton Wanderers.

16:16

Przed nami ostatnia kolejka Premier League, która zostanie rozegrana w formule multiligi. Mecze rozpoczną się jednocześnie na 10 stadionach. Leicester City zmierzy się z Manchesterem United.