Fortuna I liga: 30. kolejka
05 lip 2020 12:40
90+3'

Martin Polacek nieomal strzelił gola z blisko 100 metrów. Chciał wykorzystać nieobecność między słupkami Mateusza Kryczki. Zabawa.

7
8
1
90'

Doliczone cztery minuty.

6
4
4
3
5
89'

Żółtą kartkę otrzymał Adrian Rakowski za faul blisko własnego pola karnego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała
5
1
3
88'

Gol! Strzelił Leandro.

Sam poszkodowany zabrał się za wykonanie rzutu karnego. Leandro pokonał Martina Polacka i poprawił wynik z perspektywy beniaminka. Kanonada pod Klimczokiem. To już szóste trafienie w pojedynku na szczycie tabeli.

Radomiak Radom
6
6
4
4
5
87'

Rzut karny dla Radomiaka za przewinienie Rafała Figiela na Leandro.

6
5
1
5
86'

Kamil Biliński zagwarantował gospodarzom komplet punktów.

1
1
1
83'

Gol! Strzelił Kamil Biliński. Asystował mu Rafał Figiel.

Trafił ze zmianami również trener Krzysztof Brede. Kamil Biliński strzelił swojego gola po wejściu na boisko z ławki rezerwowych. Wykorzystał on nie pierwsze tego popołudnia dokładne dogranie Rafała Figiela. 4:1 dla Podbeskidzia Bielsko-Biała.

16
11
2
2
3
82'

Żółtą kartkę otrzymał Damian Jakubik za faul na Kamilu Bilińskim.

1
1
1
1
1
80'

Aleksander Komor wybrał się w pole karne Radomiaka i strzelił gola.

7
4
2
1
1
79'

Radomiak Radom. Schodzi: Michał Kaput. Wchodzi: Leandro Rossi.

wchodzi Wchodzi
schodzi Schodzi
Michał Kaput #11
78'

Gol! Strzelił Aleksander Komor. Asystował mu Rafał Figiel.

Podbeskidzie Bielsko-Biała odzyskało dwubramkowe prowadzenie. Aleksander Komor wykorzystał swoją drugą szansę na strzelenie gola w tym meczu. Tym razem środkowy defensor nie pozwolił sobie na pudło i wykorzystał wrzutkę Rafała Figiela. Ogromna radość na trybunach, ponieważ Górale już prawdopodobnie nie pozwolą się złapać.

18
11
2
4
76'

Przerwa na napoje.

1
1
75'

Radomiak poprawił w ostatnich minutach statystykę uderzeń celnych, jednak Martin Polacek nie miał problemu z powstrzymaniem piłki po próbach Dawida Abramowicza oraz Rafała Makowskiego. Pozostał kwadrans podstawowego czasu.

1
74'

Krzysztof Brede wprowadził drugiego napastnika zamiast strzelca pierwszego gola w meczu. Kamil Biliński zajął miejsce na środku, a Marko Roginić przejął prawe skrzydło od Łukasz Sierpiny. Publiczność skandowała imię i nazwisko pomocnika Podbeskidzia Bielsko-Biała, który opuścił boisko.

1
69'

Brawurowe wyjście Mateusza Kryczki poza własne pole karne. Wysoko ustawiony bramkarz Radomiaka powstrzymał Marko Roginicia, który wystartował do podania Rafała Figiela z głębi pola i sposobił się do stoczenia pojedynku z golkiperem gości.

67'

Patryk Mikita chciał zaznaczyć pobyt na boisku mocnym akcentem, ale osaczony przez bielszczan nie znalazł miejsca do oddania strzału. Po przeciwnej stronie boiska aż dwa razy Marko Roginić dał się złapać na spalonego.

1
65'
1
1
2
1
1
63'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Cichocki za brzydki faul na Marko Roginiciu.

1
2
komentarz

60'

2374 kibiców na trybunach. Słychać ich, starają się wesprzeć Podbeskidzie Bielsko-Biała w walce o kluczowe zwycięstwo w walce o awans do PKO Ekstraklasy.

2
2
58'

Ogromna szansa Aleksandra Komora na odzyskanie dwubramkowego prowadzenia dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po wrzutce Tomasza Nowaka znalazł się z piłką w pobliżu bramki Mateusza Kryczki, ale oddał totalnie niedokładne uderzenie z bliska. Co za pudło!

57'

Żółtą kartkę otrzymał Rafał Makowski za przerwanie faulem ataku przeciwnika.

1
56'

Gol! Strzelił Damian Nowak.

Radomiak odpowiedział golem na trafienia Podbeskidzia Bielsko-Biała w pierwszej połowie. Jeszcze będzie interesująco w konfrontacji na górze tabeli. Damian Nowak pokonał Martina Polacka po dobrym wykonaniu rzutu wolnego. Bramkarza gospodarzy zmylił rykoszet po strzale zmiennika.

8
7
1
1
5
54'

Dawid Abramowicz strzelił po rzucie wolnym, ale nie ominął swoim uderzeniem Marko Roginicia. Po uwalniającym wykopie autora dotychczas ostatniego gola akcja Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przerwał ją sędzia asystent, który zasygnalizował spalonego Karola Danielaka.

52'

Bartosz Jaroch oraz Karol Danielak szarżowali. Ich akcję zakończył Mateusz Cichocki i starał się natychmiast przenieść piłkę w pobliże pola karnego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Dominik Sokół nie ma jednak łatwego zadania między obrońcami.

1
50'

Górale przebywają na połowie przeciwnika, a każda zdobyta w ten sposób minuta przybliża ich do odniesiania zwycięstwa. Po stracie Marko Roginić włączył się w działania obronne i właśnie Chorwat nie pozwolił Radomiakowi na przeprowadzenie kontrataku.

48'

Kacper Gach uruchomił wrzutką Marko Roginicia. Napastnikowi Podbeskidzia Bielsko-Biała nie wystarczyło sprytu, żeby w towarzystwie podopiecznych Dariusza Banasika wywalczyć przynajmniej korner dla Górali.

46'

Druga połowa pod Klimczokiem. 2:0 daje Podbeskidziu Bielsko-Biała komfort, ale jeszcze nie stuprocentowe bezpieczeństwo. Radomiak nie ma już nic do stracenia.