II liga: 28. kolejka
28 cze 2020 13:05
90+6'

Długa piłka nad głowami obrońców do Wolsztyńskiego, nie zorientowali się piłkarze Górnika, lecz lob Wolsztyńskiego bardzo niecelny. To była piłka meczowa!

5
6
4
3
3
90+5'

Ręką zagrał piłkę Bednarski. Piłka dla Widzewa. Mało czasu mają łodzianie.

2
2
3
1
3
90+5'

Szuszkiewicz podwojony pod narożnikiem na połowie Widzewa. Wywalczył aut.

3
1
1
1
1
90+4'

Wrzucał Kosakiewicz, ale dobrze pilnowany był Prochownik. Nic z tego.

3
4
1
2
1
90+3'

Maciej Kowalski-Haberek wybija dośrodkowanie Gąsiora głową na rzut rożny.

4
1
1
2
90+3'

Znów strata łodzian w środku pola, ale tym razem błąd kolegi naprawił Kosakiewicz.

3
2
1
2
90+2'

Strzał Osiadłego nad poprzeczką.

1
1
1
90'

Pięć minut dłużej potrwa druga połowa meczu.

7
3
2
2
5
88'

Widzewiacy mają miażdżącą przewagę w końcówce, ale trudno o bramkę.

4
2
1
86'

Świetny strzał Gąsiora, ale jeszcze lepsza interwencja Furtaka! Rzut rożny dla Widzewa!

4
2
1
1
1
85'

Nabiegał Tanżyna na wrzutkę. Uprzedził go bramkarz.

1
1
1
83'

Szybuje piłka wysoko nad polem karnym łodzian, ale nie doszedł do niej Szuszkiewicz.

82'

Górnik Polkowice. Schodzi: Kamil Wacławczyk. Wchodzi: Kacper Osiadły.

wchodzi Wchodzi
Kacper Osiadły #5
schodzi Schodzi
81'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szuszkiewicz.

Mateusz Szuszkiewicz #17
Górnik Polkowice
1
80'

Strzał z dystansu Gutowskiego prosto w bramkarza.

2
1
79'

Miękka wrzutka Kosakiewicza, której... nikt nie zamknął.

78'

Aut na wysokości pola karnego mieli widzewiacy, ale błąd Gąsiora przy opanowaniu piłki. Po chwili jednak zrehabilitował się i wywalczył rzut wolny szesnastką Górnika.

77'

Centrostrzał Bednarskiego nad poprzeczką bramki Wojciecha Pawłowskiego.

76'

Kolejna przerwa na wodę.

2
75'

Żółtą kartkę otrzymał Adam Radwański.

Widzew Łódź
2
2
74'

Mandiangu w polu karnym chciał podać do Radwańskiego, ale za lekko i za mało celnie.

72'

Nie opanował piłki Mandiangu wybiegający na skrzydło.

70'

Doskonała szansa Wacławczyka po "faulopodaniu" od Bednarskiego. Piłka poleciała jednak nad bramką.

2
67'

Gutowski zaklął sobie pod nosem, bo posłał za mocną piłkę górą do Wolsztyńskiego.

1
1
66'

Opatrywany jeden z piłkarzy Górnika. Przerwa w grze.

2
1
65'

Urwał się obrońcom Widzewa Michał Bednarski. Broni Wojciech Pawłowski.

1
64'

I chwilę później rewanż Mandiangu na Azikiewiczu.

2
1
1
1
63'

Gutowski faulowany blisko swojego pola karnego przez Fryzowicza.

62'

Znów długa, wysoka piłka w stronę Rafała Wolsztyńskiego. Mało brakowało mu do szczęścia przy strzale.

1
58'

Wolsztyński chciał przelobować bramkarza rywali. Trochę za mocno uderzył tę piłkę.

57'

Radwański przewracany, ale gwizdek arbitra milczy. Dodatkowo gracz Widzewa dotknął piłki ręką, więc i tak grę wznowią gospodarze.

1
55'

Sędzia ostrzega kogoś z ławki Widzewa.

1
54'

Łodzianie wyraźnie bardziej aktywni po przerwie. Dośrodkowanie Ojamy z narożnika boiska nie przyniosło jednak zagrożenia.

2
52'

Doskonała szansa Wolsztyńskiego! To powinien być gol wyrównujący! W sytuacji sam na sam napastnik Widzewa jednak się pomylił.

2
1
1
50'

Gol! Strzelił Rafał Wolsztyński. Asystował mu Konrad Gutowski.

Hat trick Rafała Wolsztyńskiego! Wrzut z autu Ojamy do Gutowskiego, a ten zagrał do napastnika na siódmy metr. I znów Widzew łapie kontakt!

7
7
3
2
3
49'

Nieudane wybicie piłki Pięczka mógł wykorzystać Opałacz. Mało brakowało.

1
48'

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Możdżeń.

1
47'

Opałacz główkował nad poprzeczką.

1
46'

I znów piłka w polu karnym Widzewa. Podanie Szuszkiewicza nie doszło jednak do adresata.

czas Druga połowa
komentarz

45+3'

Gol! Strzelił Rafał Wolsztyński.

A jednak! Wysoka piłka Możdżenia do partnera, ten wyłożył Wolsztyńskiemu wbiegającemu w pole karne i jest gol do szatni!

10
6
4
6
45+3'

Jeszcze podeszli pressingiem polkowiczanie na koniec tej części gry, ale chyba już nic z tego nie będzie.

1
1
1
1
1
45+2'

Świetna wrzutka na głowę Tanżyny, ale ten prosto w bramkarza.

1
1
45+1'

Łodzianie mają rzut wolny 30 metrów od bramki.

1
1
1
45'

Trzy minuty dłuzej potrwa pierwsza połowa meczu.

2
1
1
43'

Widzewiacy wyraźnie opadli z sił i czekają na przerwę.

1
41'

Gol! Strzelił Dominik Radziemski. Asystował mu Maciej Kowalski-Haberek.

Wystarczyło jedno długie podanie z rzutu wolnego i rezerwowy piłkarz Górnika był już pod bramką Widzewa. Nikt go nie pilnował. Pawłowski bez szans. 4:1.

4
40'

Źle ocenił piłkę wrzucaną z rzutu wolnego Pawłowski. Gdyby zamknął to Szuszkiewicz, mogło się skończyć bramką.

39'

Główka Tanżyny przegrana, ale bez konsekwencji .

2
38'

Póki co łodzianie mają spore problemu z dokładnością podań.

1
36'

Eryk Sobków ucierpiał w tej akcji.

1
1
35'

Gospodarze też trochę spuścili z tonu. Za mocne podanie do Szuszkiewicza.

1
34'

Zanosiło się na podanie Pięczka, które otworzyłoby akcję Widzewa, ale było ono bardzo niecelne.

1
32'

Gutowski zagrywa do Kosakiewicza, ale strzał był zdecydowanie najgorszym elementem tej akcji.

2
1
1
30'

Przerwa na wodę.

3
2
29'

Bardzo niedokładnie grają łodzianie i aż proszą się o kolejną kontrę.

1
1
28'

To powinno być 4:1. Gdyby nie interwencja Kosakiewicza w ostatniej chwili, gospodarze cieszyliby się z bramki.

2
1
1
2
27'

Wyszedł z bramki Pawłowski i wypiąstkował piłkę. Uratowało to Widzew przed stratą bramki.

2
1
1
26'

Kolejny rzut rożny mają polkowiczanie. Wybił Pięczek.

1
1
1
25'

Wejście Wolsztyńskiego w pole karne, ale nikogo tam nie było oprócz niego.

1
1
23'

Gol! Strzelił Patryk Mucha. Asystował mu Mateusz Szuszkiewicz. 3:1!

Strata Kosakiewicza dała kolejną kontrę Górnikowi. Szuszkiewicz popędził lewym skrzydłem, nie był w ogóle atakowany, a zdezorientowanym obrońcom pokazał się Patryk Mucha i to on pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

Asysta:
8
7
1
3
22'

Znów nonszalancja w obronie czerwono-biało-czerwonych. Akcja Szuszkiewicza i Baranowskiego rozbiła defensywę drużyny z Łodzi. Strzał jednak był zbyt lekki.

1
1
21'

Żółtą kartkę otrzymał Marek Opałacz  za faul na Radwańskim.

2
1
1
20'

Długie podanie w stronę Gutowskiego, ale nieco za mocne. Piłkę ma Marcin Furtak.

1
18'

Gol! 2:1 Strzelił Eryk Sobków. Asystował mu Michał Bednarski.

Kilka krótkich szybkich podań wymienili polkowiczanie, a rywale im w tym nie przeszkadzali. Sobków dostał na siódmym metrze "patelnię" od Bednarskiego. Grzechem byłoby tego nie wykorzystać. Górnik znów na prowadzeniu!

11
11
1
2
3
16'

Żółtą kartkę otrzymał Henrik Ojamaa  za ostre wejście w przeciwnika wślizgiem.

Widzew Łódź
1
15'

Ojamaa się rozochocił i chciał podać podobnie jak przed chwilą Radwański. Nie udało się.

1
1
1
14'

Gol! Strzelił Rafał Wolsztyński. Asystował mu Adam Radwański.

Po raz kolejny w tym sezonie popracował głową Tanżyna przy wybiciu piłki przez bramkarza gospodarzy. Zagrał do Radwańskeigo, a ten błyskawicznie uruchomił Wolsztyńskiego. Siódmy w sezonie gol napastnika Widzewa stał się faktem!

7
7
3
4
5
13'

Rzut wolny mieli goście, ale na spalonym Wolsztyński.

2
2
1
1
1
12'

Kolejna strata w środku pola łodzian mogła skończyć się dla nich tragicznie. Uciekł z piłką Baranowski, miał czas i miejsce, by przełożyć sobie piłkę na prawą nogę, co zrobił, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką. To powinno być 2:0.

1
1
1
1
10'

Faulowany Bednarski na 30. metrze od własnej bramki i na tym skończyła się akcja Widzewa.

1
8'

Kolejny raz piłka zawieszona nad polem karnym gości. Nikt nie zamknął jednak centry Baranowskiego.

1
1
6'

Gol! Strzelił Marek Opałacz. Asysta: Filip Baranowski

Wykorzystali ten rzut rożny polkowiczanie! Piłka dośrdokowana odbiła się od uda Opałacza i wpadła do siatki.

2
5'

Odważne podanie Opałacza w pole karne Widzewa. Zdążyl w obronie Tanżyna. Rzut rożny.

4'

Gospodarze chcieli wyjść z kontrą. Zatrzymał ją jeden z obrońców Widzewa.

1
3'

Traci piłkę Ojamaa i zagrożenia po wznowieniu z narożnika boiska nie będzie.

2
1
3
2'

Świetna szansa Wolsztyńskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Górnika. Skończyło się jednak na rzucie rożnym.