II liga: GKS Katowice przegrał po golu w ostatniej akcji. Gryf Wejherowo spadł z hukiem

Górnik Łęczna wyprzedził GKS Katowice i jest na miejscu premiowanym awansem. Zespół z Górnego Śląska stracił gola na 2:3 w ostatniej akcji meczu z Lechem II Poznań. Poznaliśmy oficjalnie pierwszego spadkowicza, a jest nim Gryf Wejherowo.

Maciej Stefanowicz z GKS-u Katowice Newspix / PRZEMYSLAW SZYSZKA / Na zdjęciu: Maciej Stefanowicz z GKS-u Katowice
Lech II Poznań przegrał poprzedni mecz 2:3 z Widzewem Łódź mimo dwubramkowego prowadzenia. Była to jego pierwsza porażka po serii 12 spotkań zakończonych wygraną albo remisem. W sobotę do Wronek przyjechał GKS Katowice i mógł spodziewać się trudnej przeprawy z rozdrażnionym zespołem.

Lech był równorzędnym przeciwnikiem dla kandydata do awansu i trzy razy wychodził na prowadzenie. Dwukrotnie GKS Katowice odpowiadał, a po trafieniu Dawida Rogalskiego w 88. minucie zanosiło się na remis. Już po upływie pierwotnie doliczonych minut rezerwiści przeprowadzili jeszcze jeden atak. Filip Szymczak dwa razy przełożył sobie piłkę przed polem karnym, a że katowiczanie nie kwapili się z próbami jej odebrania, to bohater spotkania przymierzył technicznie na 3:2. Sędzia już nawet nie wznowił gry po tym, jak futbolówka znalazła się w siatce.

Górnik Łęczna wrócił do punktowania, a 10 "oczek" zdobytych w czterech meczach pozwoliły drużynie z Lubelszczyzny włączyć się ponownie do walki o bezpośredni awans. Po porażce GKS-u we Wronkach otworzyła się szansa na odzyskanie pozycji wicelidera, którą Górnik wykorzystał. Ekipa z Łęcznej wygrała 2:0 z Bytovią Bytów dzięki dwóm strzałom z rzutu karnego Przemysława Banaszaka. Sędzia Damian Gawęcki 13 razy pokazał żółtą kartkę, a dwaj piłkarze zobaczyli po czerwonym kartoniku. Przedwcześnie do szatni zeszli Aron Stasiak z Górnika, a także Adrian Bielawski z Bytovii.

Resovia nie zwyciężyła w siedmiu meczach z rzędu, a pięć z możliwych 21 punktów to wyraźnie za mało, żeby czuć się pewnie w czołówce. Rzeszowianie przyjechali w sobotę do Legionowa z zamiarem odniesienia wyczekiwanego zwycięstwa. Skuteczność zawiodła jednak obie jedenastki i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Za niespodziankę na tak dalekim etapie sezonu trzeba uznać obecność w strefie spadkowej Stali Rzeszów. Beniaminek rozczarowuje wynikami w rundzie wiosennej. W sobotę przegrał 1:2 ze Zniczem Pruszków na własnym stadionie. Decydującego gola stracił minutę po tym jak cieszył się ze swojego trafienia. Moment rozprężenia miał wysoką cenę dla Stali, która musi szybko mobilizować się do ucieczki z niebezpiecznego rejonu tabeli.

Poznaliśmy oficjalnie pierwszego spadkowicza. Gryf Wejherowo zleciał ze szczebla centralnego z hukiem po porażce 0:7 ze Skrą. W Częstochowie rano była ulewa, a po południu lanie. Najbardziej surowy dla ligowego marudera okazał się Daniel Rumin, który po wejściu z ławki rezerwowych na boisko, strzelił trzy gole. Ekipa z Wejherowa zagra jeszcze aż sześć meczów zanim ostatecznie pożegna się z ligą.

Olimpia Elbląg zagrała w ostatnich minutach meczu z Błękitnymi Stargard dziewięcioma młodzieżowcami. To mogło się źle skończyć i skończyło. Ekipa z województwa zachodniopomorskiego wygrała totalnie jednostronne spotkanie 3:0 dzięki dubletowi Patryka Paczuka oraz jednym trafieniu Michała Cywińskiego. Po kwadransie drużyna Adama Topolskiego miała bezpieczną przewagę i pozostało jej dograć mecz. Olimpia przynajmniej zyskała dużo punktów w klasyfikacji Pro Junior System.

Tylko przed przerwą padły gole w Stalowej Woli, a tylko w drugich 45 minutach w Siedlcach. Stal przegrała 0:2 z Garbarnią Kraków i znów jest w strefie spadkowej, a Pogoń zwyciężyła 3:1 z Elaną Toruń i przeskoczyła do górnej połowy tabeli. W niedzielę jeszcze jedno spotkanie 28. kolejki, w którym zmierzą się Górnik Polkowice z Widzewem Łódź.

1:2 - Marcin Rackiewicz 73'

Skra Częstochowa - Gryf Wejherowo 7:0 (2:0)
7:0 - Daniel Rumin 88'

Olimpia Elbląg - Błękitni Stargard 0:3 (0:2)
0:1 - Michał Cywiński 13'
0:2 - Patryk Paczuk 15'
0:3 - Patryk Paczuk 67'

Stal Stalowa Wola - Garbarnia Kraków 0:2 (0:2)
0:1 - Karol Kosturbała 19'
0:2 - Kamil Kuczak 45'

Pogoń Siedlce - Elana Toruń 3:1 (0:0) 1:0 - Maciej Firlej 58' 2:0 - Oskar Repka 64' 2:1 - Dominik Kościelniak 82' 3:1 - Kacper Falon 86'

18 Gryf Wejherowo 34 3 5 26 23:91 14

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS Katowice awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?