90'

Doliczony czas. Trzy minuty dodatkowe.

2
87'

Marcin Robak liczy na to, że będzie mieć jeszcze możliwość zrehabilitowania się za zmarnowanie stuprocentowej sytuacji podbramkowe. Po akcji rutyniarza rzut rożny dla Widzewa Łódź.

1
1
1
85'

Energicznie i ofensywnie w końcówce podstawowego czasu, ale piłka nie ląduje w bramce. Ma czego żałować Marcin Robak, który nie potrafił odpowiednio przymierzyć w sytuacji sam na sam z Bartoszem Mrozkiem. Łodzianie łapią się za głowy.

1
1
85'

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Gąsior za faul.

Widzew Łódź
83'

Seria strzałów katowiczan i zapachniało ich prowadzeniem. Zrobiło się zamieszanie, a w nim ochotę na pokonanie Wojciecha Pawłowskiego mieli Maciej Stefanowicz i Marcin Urynowicz. Ostatecznie pierwszy dał się zablokować, a drugi chybił.

1
1
komentarz

81'

Mateusz Możdżeń pokazał się w pobliżu pola karnego przeciwnika. Pomocnik wprowadzony z ławki rezerwowych oddał uderzenie ponad poprzeczką. Widzew Łódź niezmiennie remisuje przy Bukowej.

80'

Ostatnie szanse na poprawienie rezultatu. Chyba zaczyna brakować energii zawodnikom. Adrian Błąd biegł w kierunku bramki Wojciecha Pawłowskiego po wykopie Bartosza Mrozka, ale przewrócił się bez kontaktu z przeciwnikiem.

1
79'

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Stefanowicz za faul.

Maciej Stefanowicz #8
GKS Katowice
75'

Pozostał kwadrans rywalizacji przy Bukowej. Konrad Gutowski dostał podanie od Marcina Robaka i starał się technicznym uderzeniem zmieścić piłkę w narożniku bramki. Nieznaczne pudło skrzydłowego.

2
1
1
3
74'

Żółtą kartkę otrzymał Danian Pawłas za faul.

73'

Ponownie gospodarze i również oni dają do zrozumienia, że nie interesuje ich podział punktów w meczu na szczycie. Grzegorz Janiszewski strzelił sytuacyjnie nieznacznie obok słupka po dalekim wrzucie z autu.

71'

GKS Katowice na połowie przeciwnika, co w drugiej połowie nie jest takim standardowym widokiem. Michał Gałecki strzelił ponad poprzeczką po wrzutce z głębi pola, a na domiar złego dla katowiczan był na spalonym.

1
komentarz

64'

Wojciech Pawłowski wybiegł odważnie kilkanaście metrów przed własną bramkę i posprzątał po dośrodkowaniu. Po powrocie z szatni na boisko nieco bardziej energetyczni przyjezdni.

1
61'

Kolejna szansa dla Widzewa Łódź po wrzutce Łukasza Kosakiewicza ze stałego fragmentu gry. Tym razem boczny obrońca zabrał się za wykonanie rzutu wolnego. Z jego dogrania nie skorzystał Marcin Robak, który zupełnie nie w swoim stylu strzelił prosto w Bartosza Mrozka.

60'

Daniel Tanżyna doprowadził do remisu. 1:1 w Katowicach.

3
1
57'

Gol! Strzelił Daniel Tanżyna. Asystował mu Łukasz Kosakiewicz.

Widzew Łódź doprowadził do remisu w kwadransie po przerwie. Przyjezdni egzekwowali wiele stałych fragmentów gry i nareszcie zrobili to skutecznie. Daniel Tanżyna przeskoczył stłoczonych przeciwników i główkował celnie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Kosakiewicza. Nie po raz pierwszy wycieczka po przedpolu Bartosza Mrozka nie pomogła katowiczanom.

11
6
1
2
56'

Obrazki z Katowic. Widzew wciąż nie odpowiedział na gola Szymona Kiebzaka.

56'

Kartonik również dla awanturującego się trenera Rafała Góraka.

55'

Żółtą kartkę otrzymał Grzegorz Janiszewski za faul na Henriku Ojamiee.

50'

Widzew Łódź miał możliwość wyrównania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Podopieczni Rafała Góraka nie stracili jednak swoich założeń oraz koncentracji w czasie przerwy.

46'

Gra w Katowicach wznowiona. GKS miał możliwość obmyślenia planu w przerwie, jak utrzymać prowadzenie. Z kolei Widzew Łódź musi gonić.

1
1
komentarz

Czy Widzew Łódź wyrówna po przerwie?
2
2
44'

Henrik Ojamaa strzelił z kilkunastu metrów w Bartosza Mrozka. Skrzydłowy Widzewa Łódź wyprzedził Grzegorza Rogalę i starał się doprowadzić do remisu po dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

2
1
1
43'

Szwankuje wykonanie stałych fragmentów gry przez łodzian. Sebastianowi Rudolowi nie udało się nic wskórać i musiał zorganizować się do powrotu na własną połowę boiska. Poskromił go Grzegorz Rogala.

1
1
40'

Sebastian Rudol znalazł się w polu karnym gospodarzy i starał się wykorzystać dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry. Gospodarze są podbudowani prowadzeniem i nie zamierzają oddać go w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania.

37'

Kacper Michalski wbiegł z wysoką prędkością w pole karne Widzewa Łódź. Powinien zdecydować się na uderzenie. Nie zrobił tego, a kontynuuowany niepotrzebnie rajd nie przyniósł gospodarzom nawet rzutu rożnego.

1
35'

Łukasz Kosakiewicz strzelił z dystansu. Mocne uderzenie, ale minimalnie niecelne. Bartosz Mrozek poszybował w kierunku okienka we własnej bramce, ale nie musiał się wykazać.

34'

Uskrzydleni gospodarze. Ponownie starali się kontynuować atak mimo ostrego ataku łodzianina. Coraz więcej w tym spotkaniu widać Adriana Błąda, który nie boi się pojedynków.

1
1
1
30'

Gol! Strzelił Szymon Kiebzak.

Pierwsze celne uderzenie katowiczan i piłka znalazła się w bramce Wojciecha Pawłowskiego. Na połowie Widzewa Łódź przyspieszył Adrian Błąd. Jego akcja została co prawda brutalnie powstrzymana przez Sebastiana Rudola, ale futbolówkę przejął jeszcze Szymon Kiebzak i przymierzył płasko zza pola karnego. GKS Katowice na prowadzeniu. Szalona radość gospodarzy.

11
6
1
2
28'

Spokojne rozegranie katowiczan. Aż za spokojne. Mija drugi kwadrans, a Wojciech Pawłowski nie miał sposobności do wykonania jakiejkolwiek skomplikowanej interwencji. Były zawodnik Górnika Zabrze tylko raz popracował na przedpolu.

24'

Żółtą kartkę otrzymał Sebastian Rudol za niesportowe zachowanie.

Widzew Łódź
1
1
23'

Marcin Robak wypracował sobie miejsce blisko linii pola karnego. Obrońcy z Katowic byli odrobinę za daleko od snajpera Widzewa Łódź, ale zdążyli przyblokować jego uderzenie. Dlatego piłka stała się łatwym łupem dla Bartosza Mrozka.

21'

Żółtą kartkę otrzymał Bartłomiej Poczobut za faul na Kacprze Michalskim.

19'

Adam Radwański wykonał dośrodkowanie z prawego skrzydła w kierunku Marcina Robaka. Blisko napastnika Widzewa Łódź było dwóch przeciwników i nie pozwoliło na oddanie soczystego uderzenia na bramkę Bartosza Mrozka.

1
15'

Kwadrans z małymi szansami na strzelenie gola. Najbliżej był Marcin Robak, który nie powtórzył swojego wyczynu z meczu z Elaną Toruń i nie oddał strzału głową do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tempo niezłe, choć też sporo fauli.

1
12'

Faul za faulem i festiwal szans na zaskoczenie przeciwnika z rzutów wolnych. Bartosz Mrozek nie poradził sobie z piłką kopniętą przez Łukasza Kosakiewicza i miał szczęście, że Szymon Kiebzak strącił piłkę na korner. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Marcin Robak główkował metr obok bramki katowiczan.

1
1
1
8'

Powtórki z rozrywki. Wrzutka Adriana Błąda z rzutu wolnego i tym razem Wojciech Pawłowski postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wykonał piąstkowanie na przedpolu. Futbolówka wypadła w efekcie z pola karnego Widzewa Łódź.

1
6'

GKS Katowice kontynuuje wykonywanie stałych fragmentów gry w pobliżu pola karnego Widzewa Łódź. Zarówno rzut wolny, jak i niewiele później korner nie przyniósł dużego zagrożenia dla Wojciecha Pawłowskiego.

4'

W odpowiedzi dwa uderzenia Widzewa Łódź. Adam Radwański trafił w odpowiednio ustawionego Bartosza Mrozka. Nie minęło dużo czasu i Marcin Robak szarżował w polu karnym. W ostatnim momencie wicelidera klasyfikacji strzelców ligi zablokował obrońca z Katowic.

3'

Korner dla grających w żółto-czarnych strojach gospodarzy. Adrian Błąd zdecydował się na krótkie rozegranie z Maciejem Stefanowiczem, co zostało przeczytane i poskromione przez łodzian. Przyjezdni w czerwonych koszulkach oraz spodenkach.

03:15

Dla obu klubów korzystnym rozstrzygnięciem jest sobotnia porażka Górnika Łęczna 2:3 z Pogonią Siedlce. Lider z Lubelszczyzny został zatrzymany po pięciu kolejkach bez porażki, a to otwiera szansę na jego wyprzedzenie przed końcem sezonu przed katowiczanami i łodzianami.

03:15

Wyprawa do Siedlec zakończyła się kolejnym niepowodzeniem Widzewa Łódź.

03:15

Widzewiacy przegrali 1:3 z Pogonią Siedlce w poprzednim meczu. Do bramki faworyta oddali uderzenia Oskar Repka, Marcin Kozłowski oraz Maciej Firlej. Na niewiele zdało się zespołowi z Łodzi trafienie Henrika Ojamyy.

1
03:15

Forma Widzewa Łódź na finiszu sezonu ponownie pozostawia dużo do życzenia. W trzech poprzednich meczach podopieczni Marcina Kaczmarka wywalczyli zaledwie punkt za remis 1:1 z Elaną Toruń.

03:15
03:15

Podopieczni Rafała Góraka poprawili się po dwóch porażkach z Lechem II Poznań i z Górnikiem Polkowice. W poprzednim meczu zwyciężyli 2:1 z Elaną Toruń i podbudowani korzystnym wynikiem podejmą Widzew Łódź.