Inauguracja sezonu plażówki w Wolsztynie

Tradycyjnie plażowy sezon piłki ręcznej rozpocznie się podczas turnieju w Wolsztynie. Dla wielu ekip będzie to przetarcie przed właściwymi rozgrywkami, które wystartują w połowie czerwca.

 Redakcja
Redakcja

W Wolsztynie nie zabraknie ekipy BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski, która jak pisaliśmy niedawno, powstała po przeprowadzce aktualnych wicemistrzów Polski BHT GRU JUKO Poznań właśnie do Piotrkowa. Wiele drużyn traktuje turniej jako okazję do przećwiczenia założeń omawianych na przedsezonowych treningach, również piotrkowscy szczypiorniści jadą popracować nad taktyką i zgraniem.

Zapytaliśmy graczy Piotrkowianina o założenia turniejowe. - Jasną rzeczą jest, że jedziemy do Wolsztyna się zgrywać i traktujemy te zawody jako przetarcie i przejście z hali na piasek. Podchodzimy jednak do tego profesjonalnie i na poważnie. Chcemy zaprezentować się z dobrej strony jako nowa marka w piłce ręcznej plażowej. Mamy nową siedzibę, nowe możliwości, ale także zobowiązania i cele na obecny sezon. W każdym turnieju chcemy pokazywać się z jak najlepszej strony - komentuje Konrad Szczukocki.

- Wolsztyn traktujemy na serio, jedziemy tam po jak najlepszy wynik, ale również w celu zgrania i doskonalenia taktyki, chcemy przypomnieć sobie jak biega się po piasku. Jesteśmy teraz nową drużyną i chcemy pokazać, ze nowa nazwa znaczy nowe emocje i nowe wyzwania sportowe. Nie zapominamy oczywiście o naszych korzeniach i nie odcinamy się od tego jako kto graliśmy w latach poprzednich - dodaje Adam Studziński.

Początek rozgrywek o 10.30, na wolsztyńskiej plaży miejskiej. Na pewno nie zabraknie wielu pozytywnych emocji i spektakularnych bramek. Zapraszamy do Wolsztyna, a wszystkich którzy nie mogą się pojawić osobiście, do śledzenia zmagań Piotrkowskich szczypiornistów poprzez ich oficjalny fanpage na facebook'u. Zawodnikom życzymy udanej inauguracji i osiągnięcia przedsezonowych założeń.

Poniżej turniejowy podział na grupy w kategorii mężczyzn:

Grupa A
1. GWP Handball Wolsztyn
2. BHT MM Poznań
3. BHT Vambresia Wąbrzeźno
4. BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski

Grupa B
5. KPR Wolsztyniak
6. BHT Maryńka Poznań
7. SMS Rondel Team Legnica
8. BHT Damy Radę Inowrocław

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×