Sambor i Petra najlepsze w Orlen Summer Superlidze

Drugi turniej tegorocznej trasy Orlen Summer Superligi za nami. Najlepiej na boiskach Energa Stadionu Letniego w Gdańsku zaprezentowały się drużyny DTB Sambora Tczew i BHT Petry Płock.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
drużyna DTB Sambora Tczew WP SportoweFakty / Materiał prasowy Orlen Summer Superligi / Na zdjęciu: drużyna DTB Sambora Tczew
Dosyć niespodziewanie w finale zmagań pań nie zagrały Byczki Kowalewo Pomorskie. Zespół, który zwyciężył miniony turniej w Inowrocławiu, nie tracąc przy tym seta, tym razem musiał uznać wyższość rywalek już w półfinale. Lepsze od Byczków okazały się zawodniczki MKS-u ECOSave Ochoty Warszawa, które wygrały 2-0. Drugą parę stanowiły DTB Sambor Tczew oraz KS AZS UW. W tym pojedynku drużyna ze stolicy nie miała tyle szczęścia i awans do finału w dwóch setach wywalczyły przeciwniczki. Po triumf w Gdańsku sięgnął właśnie Sambor, który pokonał Ochotę po serii shoot-outów. Trzecie miejsce zajęły Byczki Kowalewo Pomorskie.

Nie mniej emocji przyniosły rozstrzygnięcia w turnieju panów. Kwalifikacji do finału nie wywalczyli triumfatorzy z poprzedniego turnieju, GRU Juko Piotrków Trybunalski. W półfinale lepsi okazali się zawodnicy MKS-u Delfina Grudziądz, którzy wygrali 2-0. Bez straty seta w finale zameldowała się także Petra Płock - płocczanie pokonali SPR GOKiS Kąty Wrocławskie. Ostatecznie bezkonkurencyjna w całym turnieju okazała się właśnie Petra. W ostatnim meczu pokonała po konkursie shoot-outów Delfina Grudziądz. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci GOKiS-u Kąty Wrocławskie.

Zmagania w Gdańsku były kolejną szansą na zdobycie punktów w klasyfikacji mistrzostw Polski, a impreza co roku cieszy się niezwykłą popularnością. W weekend na piasku Energa Stadionu Letniego wystąpiło aż 18 drużyn męskich i 13 damskich. Teraz rywalizacja przeniesie się do Sulejowa, gdzie podczas trzeciego turnieju Orlen Summer Superligi znowu walczyć będą ze sobą najlepsze zespoły w piłce ręcznej plażowej w Polsce.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popisy córki gwiazdy tenisa

Klasyfikacja Orlen Summer Superliga 2023, Gdańsk:

Mężczyźni:
1. Petra Płock
2. MKS Delfin Grudziądz
3. SPR GOKiS Kąty Wrocławskie
4. GRU Juko Piotrków Trybunalski
5. KPR Autoinwest Żukowo
6. Ekoserwis Ciech Damy Radę Inowrocław
7. MKS Mazur Sołdański Sierpc
8. WP Energy SAS Gdańsk
9. BHT KKS Włókniarz Konstantynów
10. BHT Dragons Szczecin
11. Anilana Łódź
12. KS Szczypiorniak Gniezno
13. HC Husaria Lubliniec
14. SPR Wybrzeże Gdańsk
15. HC Husaria Lubliniec
16. BHT Stateo Termy Poddębice
17. UKS Pawonków
18. BHT Bystra

Kobiety:
1. DTB Sambor Tczew
2. ECO Save Ochota Warszawa
3. Byczki Conkret Kowalewo Pomorskie
4. KS AZS UW
5. KPR Gminy Kobierzyce
6. SWEDA 360 Sport Gdańsk
7. AZS AWF Warszawa
8. APR Poznań
9. BHT GRU Juko Piotrków Tryb.
10. BHT Pyrki Poznań
11. AZS AWF II Warszawa
12. UKS Pawonków
13. BHT Bielsko-Biała

Sponsorem tytularnym Orlen Summer Superligi jest Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna. Imprezę wspierają Fale Loki Koki oraz Męskie Zacięcie. Organizatorami wydarzenia są: Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Fundacja Modern Sport oraz ENERGA Stadion Letni Gdańsk.

Czytaj więcej:
--> Dwa kolejne polskie nazwiska w silnej lidze
--> Legenda klubu zagra w Wybrzeżu

Czy w trzecim turnieju Orlen Summer Superligi znowu dojdzie do przetasowań w wielkim finale?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×