ME 2013: Pechowy turniej biało-czerwonych

Tylko jedno zwycięstwo odniosła reprezentacja Polski podczas mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej. O awans do kolejnej rundy biało-czerwoni będą walczyć do ostatniego meczu.

Kamil Kołsut

Na otwarcie turnieju gracze Arkadiusza Fajoka po shoot-outach ulegli czwartej drużynie ubiegłorocznych mistrzostw świata, reprezentacji Rosji. Szczęścia Polakom zabrakło także dzień później, gdy mierzyli się z Norwegami. Oba sety nasz zespół przegrywał różnicą jednego trafienia, choć pod bramką rywali jak w ukropie uwijali się doskonale dysponowani Marcin Miedziński i Maciej Włudarczyk.

Złą passę udało się przełamać dopiero w starciu z gospodarzami turnieju, Duńczykami. Tym razem los był po naszej stronie, a duży udział w odniesieniu bezcennego zwycięstwa miał zwłaszcza Mikołaj Krekora. Rywalom nie pomógł nawet jeden z najlepszych piłkarzy ręcznych świata, Hans Lindberg. - Zagraliśmy naprawdę dobry mecz - nie kryje w rozmowie ze SportoweFakty.pl Fajok.

Najsłabiej biało-czerwoni zaprezentowali się w konfrontacji z Hiszpanami. - Może wyszło trochę zmęczenie. Pamiętajmy też, że rywale grali o życie w tym turnieju. Trochę nam to spotkania faktycznie się nie udało - przyznaje selekcjoner reprezentacji Polski.

Podopieczni Fajoka po czterech meczach fazy grupowej mają na swoim koncie dwa punkty, choć równie dobrze mogli wywalczyć ich aż sześć. - Jak najbardziej było to w naszym zasięgu. Byliśmy blisko szczęścia z Rosjanami, żałujemy też spotkania przeciwko Norwegom. Tylko w meczu z Hiszpanami byliśmy zdecydowanie słabsi, co pokazał wynik - wyjaśnia nasz rozmówca.

Biało-czerwoni wciąż mają szanse na awans do kolejnej rundy, bo w ostatnim dniu fazy grupowej zmierzą się z teoretycznie najsłabszymi rywalami: Włochami oraz Szwajcarią. Polacy muszą wygrać oba mecze bez straty seta i liczyć na korzystne wyniki innych spotkań.

Mistrzostwa Europy w plażowej piłce ręcznej 2013

Polska - Rosja 1:2 (20:19, 10:22, 6:7) Polska - Norwegia 0:2 (16:17, 16:17) Dania – Polska 1:2 (11:12, 20:12, 6:8) Hiszpania - Polska 2:0 (19:14, 19:10)