Pyrki zdobyły Puchar Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Poznańska drużyna plażowej piłki ręcznej wywalczyła w miniony weekend w Świnoujściu Puchar Polski. Reflex Pyrki AZS AWF Poznań obroniły kolejne trofeum!

W tym artykule dowiesz się o:

Kilka tygodni temu Pyrki po wielkich emocjach w meczach finałowych sięgnęły po Mistrzostwo Polski. Nieco później podczas turnieju w holenderskim Tilburgu zapewniły sobie awans do finału European Beach Handball Tour (klubowe mistrzostwa Europy). Sezon plażowego szczypiorniaka zakończyły dodając do listy kolejny sukces – Puchar Polski.

- W ciągu dwóch dni rozegrałyśmy osiem meczów, co podczas gorącego weekendu kosztowało nas sporo sił. Po siedmiu zwycięstwach to jednak dopiero ostatni finałowy pojedynek wyłaniał zdobywcę Pucharu. Zagrałyśmy konsekwentnie i mądrze, co dało nam pewne zwycięstwo. Potwierdziłyśmy, że jesteśmy naprawdę mocnym zespołem - powiedziała po turnieju Ewa Wozińska, bramkarka poznanianek.

Pyrki nie pozostawiły swoim przeciwniczkom żadnych złudzeń, kto w ten weekend królował na plaży w Świnoujściu. Dziewczyny wygrały wszystkie swoje mecze i w bardzo dobrych nastrojach zakończyły sezon plażówki.

- W tym roku udało nam się zrealizować na piasku wszystkie cele, które sobie zakładaliśmy. Mamy Mistrzostwo, Puchar i awans do najważniejszej klubowej imprezy w Europie. A kolejne cele zrealizujemy za rok! - dodała Karolina Peda z Pyrek.

Podium Pucharu Polski: 1. Reflex Pyrki AZS AWF Poznań 2. BHT Ruch Chorzów 3. Red Hot Czili Buk

źródło: pyrki.pl/azsawfpoznan.pl

Źródło artykułu: