KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Finał Klubowych Mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej w Salonikach

Już we wtorek w Grecji zameldowała się ekipa aktualnego mistrza Polski BHT Piotrkowianin. Od piątku w Salonikach rozgrywany będzie prestiżowy turniej finałowy European Beach Handball Tour.
 Redakcja
Redakcja

Piotrkowianin będzie walczył o miano najlepszego klubu Europy. Podczas tegorocznego finału wystąpi 10 męskich i 10 żeńskich drużyn Starego Kontynentu sklasyfikowanych w rankingu European Beach Handball Tour.


Nasza ekipa została wylosowana do grupy A, w której zagrają obrońcy tytułu z Hiszpanii - Club Balonmano Playa Alcala, bardzo mocny zespół z Rosji BHC SKKM EKATERINODAR składający się głównie z reprezentantów kadry narodowej oraz dwa groźne zespoły z Niemiec - BC Sand DeVito Minden i Holandii - Paksoft Camelot.

-
Grupa jest bardzo wymagająca, ale w finałach nie ma łatwych przeciwników. Doskonale znamy te drużyny, z większością mieliśmy okazję rywalizować. Faworytami są Hiszpanie i Rosjanie, my postaramy się zrobić niespodziankę i namieszać w walce o awans do półfinałów - komentuje trener Jarosław Knopik.
Fot. Paweł Nawrocki / www.pawelfotografuje.pl Fot. Paweł Nawrocki / www.pawelfotografuje.pl
Faza grupowa zostanie rozegrana w piątek i sobotę. Z grupy prosto do półfinałów wychodzą dwa zespoły i zagrają z dwoma zespołami z grupy B (Chorwacja, Hiszpania, Portugalia, Grecja, Węgry). - Lecimy do Grecji szerokim, 13 osobowym składem. Dzień przed rozpoczęciem zawodów trener desygnuje 10 zawodników do gry. Wszyscy są zdrowi i przepracowali solidnie ostatnie tygodnie. Część z nas miała okazję popracować dwa tygodnie na zgrupowaniu Kadry Polski w Łodzi a w pełnym składzie spotkaliśmy się w połowie maja na zgrupowaniu w Piotrkowie - dodaje Konrad Szczukocki.

Piotrkowianin zapewnia, że do Grecji leci wygrywać każdy mecz i każdy traktuje jak finał. - Oprócz tego w tym roku mamy dodatkowy cel. Zostaliśmy partnerem The World Games Wrocław 2017 na boiskach w Europie i Polsce. Mamy zaszczyt promować największe wydarzenie sportowe na świecie (obok letniej Olimpiady) oraz popularyzować piłkę ręczną plażową - kończy Robert Juszczyk.

Do grona sponsorów BHT Piotrkowianin oprócz znanego z poprzedniego sezonu JUKO Sp. z o.o. i Select Sport Poland, dołączył Signal Group - Grupa Firm Technologicznych z Poznania. Zmagania Piotrkowian na greckich plażach będzie wpierało również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo - Sponsor Strategiczny Polskiej Piłki Ręcznej.

Mecze Piotrkowianina w Grecji będzie można obejrzeć na żywo: http://www.ebtfinals2014.gr/live-streaming/livestreaming.html

 • BHC SKKM EKATERINODAR - Rosja - piątek godzina 10:00
 • Paksoft Camelot - Holandia - sobota 9:00
 • BC Sand Devils Minden - Niemcy - sobota - 13:00
 • Club Balonmano Playa Alcala - Hiszpania - sobota - 17:00

Bieżące informacje z przygotowań w Grecji, relacja zdjęciowa i video będzie dostępna na fan page zespołu www.faceboook.com/BHTPiotrkowianin.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
fb.com/bhtpiotrkowianin
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×