Kokpit Kibice

Piotrkowianki i płocczanie najlepsi - po finale PGNiG Polish Beach Handball Tour w Gdańsku

W weekend odbył się finał mistrzostw Polski PGNiG Polish Beach Handball Tour w Gdańsku. Zwyciężyły zespoły BHT Auto Forum Petra Płock i BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Ostatni mecz turnieju PGNiG Polish Beach Handball Tour zgromadził rekordową frekwencję. Kibice bawili się w pięknej scenerii. Duża w tym rola organizatorów, Fundacji Akademia Sportu i Stowarzyszeniu Polska Piłka Ręczna.

Dwa tygodnie temu w Warszawie i w miniony weekend Gdańsku, przez 3 dni całe rodziny miały okazję nie tylko oglądać mecze na najwyższym poziomie, ale również spróbować swoich sił w ręcznej plażówce na otwartych treningach w ramach Artur Siódmiak Summer Tour.


Taka formuła turniejów dawała możliwość zrozumienia tej pięknej i widowiskowej dyscypliny sportu. Artur Siódmiak wielokrotnie podkreślał, że ma nadzieję, iż taka forma promocji piłki ręcznej w Polsce sprawi, że ludzie będą nie tylko kibicować, ale przede wszystkim spędzać aktywnie czas wolny grając w plażową odmianę szczypiorniaka.

Ponadto ogromny wpływ na promocję samej dyscypliny miały mecze gwiazd, w których udział wzięli celebryci i znani sportowcy. W gdańskim finale na trybunach oraz w meczu gwiazd pojawili się między innymi Dariusz Michalczewski, Filip Dylewicz i Aleksandra Kobielak, którzy między innymi uczestniczyli w meczu gwiazd pierwszego dnia imprezy.

Wszyscy gracze udowodnili, iż nie trzeba zawodowo grać w piłkę ręczną, aby świetnie bawić się na plaży. - Robota jaką wykonuje Artur Siódmiak to prawdziwa i skuteczna promocja piłki ręcznej. Cieszę się, że po zakończeniu kariery nie zostawił koszulki w szatni i popularyzuje wśród już przedszkolaków piłkę ręczną. Dla mnie beach handball to bardzo widowiskowa odmiana piłki ręcznej i bardzo wymagająca dyscyplina - powiedział Dariusz Michalczewski.

- PGNiG Polish Beach Handball Tour jest dowodem na to, że plażowa odmiana piłki ręcznej ma ogromny potencjał, by stać się równie lubianą dyscypliną, jak jej starsza, halowa odmiana. Przez cały weekend na trybunach zasiadło łącznie ponad trzy tysiące kibiców! To fenomenalny wynik i dobra prognoza na przyszłość - zauważył Artur Siódmiak. - Pozytywna reakcja, z jaką spotkaliśmy się podczas imprezy, pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość i snuć plany na następne lata. PGNiG Polish Beach Handball Tour nie odniósłby sukcesu bez pomocy sponsora tytularnego oraz pozostałych sponsorów i patronów medialnych, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wsparcie i ogromną pomoc w organizacji promocji wydarzenia - dodał Siódmiak.

Pozytywnie o wydarzeniu wypowiedział się także wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce - Henryk Szczepański. - To była piękna, profesjonalnie zorganizowana impreza, będąca zwieńczeniem cyklu rozgrywek mistrzostw Polski w nowej, choć prężnie rozwijającej się, dyscyplinie. PGNiG Polish Beach Handball Tour to tylko przedsionek ambitniejszych imprez, które odbędą się w Polsce, w tym turnieju U18, ale przede wszystkim EHF EURO 2016. Gratuluję organizatorom, którzy stanęli na wysokości zadania - zauważył.

Klasyfikacja końcowa PGNiG Polish Beach Handball Tour po trzech turniejach:

Mężczyźni
1. BHT Auto Forum Petra Płock
2. BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski
3. SPRP Damy Radę Inowrocław
4. BHT Orły Olsztyn
5. BHT Vambresia Wąbrzeźno
6. BHT Handball 2013 Koszalin

Kobiety
1. BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski
2. BHT Byczki Kowalewo Pomorskie
3. Relax AZS AWF Warszawa
4. Red Hot Czili Buk
5. Team Beach Handball - Ruch Chorzów
6. Relax AZS AWF Volkswagen Poznań
7. Warszawa Skład

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

 • Odbytowy Zgłoś komentarz
  a w Kielcach w tak wybitnym klubie Kokosa i miescie !!!! :) nie maja druzyny ???? a zapomnialem Gruby im nie powiedzial zeby grali
  • nafciarz_zks Zgłoś komentarz
   hehe no no.. czujność forumowiczów sprawdzona. Wyszedłem na głupka. Trudno. Podstawówkę kończyłem ponad 20 lat temu. Całe życie się człowiek uczy ;) Ogromne gratulacje dla
   Czytaj całość
   chłopaków z BHT Petra Płock za zdobycie Majstra !!! Brawo,brawo,brawo ! :) Jesteśmy z Was dumnie
   • JIIIS Zgłoś komentarz
    U kobiet istnieje jeszcze taka ekipa jak Pyrki Poznan ? Gratu;acje dla Plocka
    • jalszen Zgłoś komentarz
     Wszystko fajnie, tylko to nie płocczanie wygrali na turnieju w Gdańsku, a Inowrocławianie, którzy w finale pokonali Piotrków. Petra była trzecia. Płocczanie wygrali w całym cyklu i
     Czytaj całość
     zostali mistrzami Polski, a w Gdańsku tylko odebrali medale. Druga sprawa - w Polsce będzie turniej U18, a nie U16. Moglibyście być rzetelni.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×