Rywalki SPR-u Lublin zdobyły dwa trofea

Szczypiornistki HC Sassari mają bardzo męczący okres przygotowawczy przed sezonem ligowym. We wtorek drużyna z Sardynii zdobyła Superpuchar Włoch, aby w piątek triumfować w prestiżowym turnieju l’Handball Trophy. Mistrzynie Włoch mają za sobą zwycięską serię. Jednak ich umiejętności będą zweryfikowane w trakcie turnieju kwalifikacyjnym do Champions League. Drużyna HC Sassari zmierzy się na nim m.in. z SPR-em Lublin.

Wojciech Święch

We wtorek odbył się mecz o Superpuchar Włoch w piłce ręcznej kobiet pomiędzy HC Sassari oraz ITC Salerno. Na początku pojedynku pierwszy ze wspomnianych zespołów grał systemem obrony 6:0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:14. Po zmianie stron szkoleniowiec klubu z Sardynii zmienił ustawienie na 5:1.

Początek drugiej odsłony był także bardzo wyrównany. Jednak dwanaście minut po przerwie drużyna HC Sassari prowadziła 20:16. Ostatecznie szczypiornistki z Verde Vita-Città pokonały ITC Salerno w stosunku 31:25 (14:14). Warto wspomnieć, że drużyna z Sardynii nie wystąpiła w tym spotkaniu w najsilniejszym składzie. Ponadto zdaniem trenera Roberto Deiany jego podopieczne nie są jeszcze w optymalnej formie.

W szeregach mistrzyń Włoch najskuteczniejszą zawodniczką była Irina Czernowa, która umieściła jedenastokrotnie piłkę w siatce. Dobrą skutecznością wykazały się również Ilenia Contini oraz Ivana Mladenović. Zdobyły one po 5 bramek.

HC Sassari - ITC Salerno 31:25 (14:14)

HC Sassari:
Morreale, De Santis - Czernowa 11, Cucca 1, Mladenović 5, Contini 5, Jovanović 2, Pastor 3, Onnis 4, Ganga.

Już w środę rano w miejscowości Lignano Sabbiadoro rozpoczął się l’Handball Trophy. W imprezie tej wzięło udział osiem klubów z włoskiej ekstraklasy. Zostały one podzielone na dwie grupy. Szczypiornistki HC Sassari w prowincji Udine odniosły same zwycięstwa i triumfowały one w całym turnieju, pokonując w piątkowym finale HC Messana w stosunku 33:29.

Sassari - Leadercoop Teramo 18:17
HC Sassari: Morreale, De Santis - Czernowa 6, Cucca 4, Mladenović 1, Contini 2, Jovović, Pastor 3, Onnis 2, Ganga, Dettori.

Finał:

Zespół HC Sassari przystąpił do finałowego spotkania przeciwko HC Messana bez czterech zawodniczek (Anny Sias, Andrei Pepe, Paoli Delussu oraz Antonelli Musiny). Do przerwy mistrzynie Włoch przegrywały w stosunku 16:18. Po zmianie stron drużyna z Sardynii zmieniła ustawienie z 5:1 na 6:0. Zaczęło to przynosić efekty, choć sytuacja HC Sassari skomplikowała się, gdy z gry została wykluczona Ivana Mladenović.

Jeszcze kilka minut przed końcem meczu był remis 27:27. Jednak w końcówce spotkania było widać, iż drużyna z Sardynii ma w swoich barwach indywidualności, które w decydujących momentach mogą grać też zespołowo. W finale 9 bramek dla klubu z Verde Vita-Città zdobyła Czernowa.

HC Sassari - HC Messana 33:29 (16:18)