Wprowadził kadrę do czołówki i... stracił pracę

Niespodziewana decyzja Holendrów. Tamtejsza federacja piłki ręcznej pożegnała się z trenerem Erlingurem Richardssonem. Pod wodzą Islandczyka kadra stała się groźna dla najlepszych w Europie.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
trener Erlingur Richardsson Getty Images / Henk Seppen / Na zdjęciu: trener Erlingur Richardsson
W lakonicznym komunikacie Holendrzy poinformowali jedynie, że rozstanie nastąpiło za porozumieniem stron, nie podano przyczyn tej decyzji. Pożegnanie z Islandczykiem może dziwić, bo przez pięć lat pracy Erlingur Richardsson zapewnił ogromny postęp.

Oranje, do niedawna zespół europejskich drugiej ligi, wywalczył dwa awanse na mistrzostwa Europy, a w ostatnim turnieju był rewelacją. Holendrzy pokonali m.in. Węgrów, awansowali do II rundy i zajęli 10. miejsce.

Jeśli doszukiwać się powodów rozstania w ostatnich wynikach, to Oranje mogą czuć niedosyt po eliminacjach MŚ 2023. W fazie play-off lepsi okazali się Portugalczycy.

Nowego selekcjonera mają także Norwegowie. Christian Berge po latach pracy zdecydował się na odejście, wkrótce będzie firmować swoim nazwiskiem ambitny projekt Kolstad. Norweskie media wskazywały głośniejsze nazwiska jako potencjalnych kandydatów, ale związek postawił na dotychczasowego asystenta. Jonas Wille dołączył do sztabu pod koniec 2021 roku po pracy w lidze duńskiej i szwedzkiej. Jednocześnie pozostawał trenerem IFK Kristianstad, z którym pożegna się po sezonie 2021/22.

ZOBACZ:
Koniec niesamowitej passy Łomży Vive
Wielkie święto w Płocku

ZOBACZ WIDEO: Bajkowe zaręczyny. Piękna WAGs z Premier League powiedziała "tak"
Czy jesteś zdziwiony decyzją Holendrów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×