Bez sensacji w Skopje. Świetny start i finisz Holenderek

Holandia pokonała w grupie C ME 2022 piłkarek ręcznych Macedonię Północną i zapewniła sobie miejsce w rundzie głównej imprezy. Współgospodynie turnieju mogły tylko patrzeć.

Małgorzata Boluk
Nikita Van der Vliet (Holandia) w akcji PAP/EPA / GEORGI LICOVSKI / Nikita Van der Vliet (Holandia) w akcji
Zdecydowanym faworytem poniedziałkowej rywalizacji w grupie C były oczywiście Holenderki. Oranje nie zawiodły i wygrały z Macedonią Północną bardzo pewnie. Nie przytłoczyła ich nawet gorąca atmosfera na trybunach w Skopje.

Holandia wystartowała znakomicie i po kilku minutach gry miała już bezpieczną przewagę (6:1 w 7'). To zasługa świetnie broniącej Yary ten Holte oraz szybkich i skutecznych kontrataków.

I jasne, Macedonki miały swoje momenty, uroczo cieszyły się z każdej bramki, jakby były one na wagę złota, ale to zdecydowanie za mało na wyrównaną walkę z zespołem ze światowego topu.

Outsiderki grupy C musiałyby nie popełniać błędów własnych i dać od siebie jeszcze coś ekstra, ale ani jeden warunek nie został spełniony, ani drugi. W drugiej połowie Macedonia Północna zupełnie nie radziła sobie z obroną Holenderek, popełniając ofensy lub gubiąc piłkę.

Po zmianie stron zespół Ljubomira Savevskiego zdobył tylko sześć bramek, a to specjalnego komentarza nie wymaga. Oranje zwyciężyły bezproblemowo i zachowały sporo sił przed ostatnim grupowym pojedynkiem z Francją, który będzie dla Holenderek idealnym sprawdzianem formy.