Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Kontrowersja w meczu Polaków. Decyzja sędziów była kluczowa

Ta sytuacja miała wpływ na wynik spotkania Polaków z Hiszpanami. Na niecałe 10 minut przed końcem czerwoną kartkę dostał Patryk Walczak.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Alex Dujshebaev (z piłką), Patryk Walczak i Tomasz Gębala PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: Alex Dujshebaev (z piłką), Patryk Walczak i Tomasz Gębala
Duńska para Mads Hansen - Jesper Madsen, uznawana za jedną z najlepszych na świecie, zdecydowała się na skorzystanie z wideoweryfikacji po tym, gdy Gedeon Guardiola zasygnalizował uderzenie w twarz i trzymając się za okolicę oka zszedł na ławkę rezerwowych. Wyglądało na to, że arbitrzy nie mieli wątpliwości, bo dość szybko podjęli decyzję. Z polskiego punktu widzenia nie do końca zrozumiałą.

Walczak próbował zablokować rzut Garciandii, przy okazji nieświadomie uderzył Hiszpana w twarz. Zagranie wyglądało na zupełnie przypadkowe, w całym meczu roi się od podobnych zdarzeń, ale sędziowie byli innego zdania.

- Sędziowie tak zadecydowali, oglądali powtórki. Nie było żadnego umyślnego faulu z mojej strony. Trudno, stało się - nie roztrząsał sprawy Patryk Walczak, który przez znaczną część spotkania tworzył środek polskiej obrony.

- Myślę, że to był jeden z kluczowych momentów meczu. Zamiast zmniejszyć straty do dwóch bramek, straciliśmy Patryka Walczaka po czerwonej kartce i niedługo później przegrywaliśmy czterema bramkami - skomentował na konferencji prasowej trener Patryk Rombel.

Po czerwonej kartce dla Walczaka Biało-Czerwoni nie byli już w stanie odrobić czterobramkowej przewagi i przegrali z Hiszpanami 23:27. W efekcie mogą zapomnieć o udziale w ćwierćfinale MŚ 2023.

ZOBACZ:
Selekcjoner broni krytykowanej gwiazdy
Stanowcza zapowiedź lidera kadry

ZOBACZ WIDEO: Odważna kreacja Ewy Brodnickiej. "Szalejesz"


Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!
Czy uważasz, że sędziowie podjęli właściwą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Kutanga Mayaye Zgłoś komentarz
  Zaczęło się... Widzę, Górczyński, że awansowałeś z pozycji pryszczatego onanisty wrzucającego foty gołych bab w tzw. "Sportowym Barze" na Dziennikarza Śledczego o
  Czytaj całość
  specjalności "Poszukiwacz i Demaskator Światowych Spisków Przeciwko Polskim Kadrom Sportowym".
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×