Barbara Zima znów nie do przejścia. Wstydliwy występ medalistek

Ten, kto liczył na wyrównane i emocjonujące derby Dolnego Śląska w PGNiG Superlidze Kobiet, srogo się zawiódł. MKS Zagłębie Lubin ustawiło sobie mecz już pierwszym kwadransie i sięgnęło po trzynaste zwycięstwo w sezonie 2022/2023.

Małgorzata Boluk
Barbara Zima Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Barbara Zima
- Najważniejsze będą skupienie oraz dobre wejście w mecz. MKS Zagłębie Lubin do tej pory nie przegrało żadnego spotkania i damy z siebie wszystko, aby przerwać tę zwycięska passę - powiedziała Aleksandra Tomczyk cytowana przez oficjalną stronę klubową KPR Gminy Kobierzyce.

I faktycznie - początek był tutaj kluczowy. Lubinianki stanęły mocno w obronie i rozpoczęły mecz ze świetnie dysponowaną Barbarą Zimą w bramce, a zawodniczki z Kobierzyc raziły nieskutecznością i niefrasobliwością w ataku. Na domiar złego dla gości - przytrafiła im się nawet gra w... potrójnym osłabieniu. Dość powiedzieć, że golkiperka ekipy ze stolicy polskiej miedzi po raz pierwszy wyciągnęła piłkę z siatki w dziesiątej minucie derbowego pojedynku.

- Wstyd sobie robicie dzisiaj! - próbowała wstrząsnąć zespołem w drugiej już przerwie na żądanie Edyta Majdzińska (10:3 w 21'). Jej podopieczne myliły się w ofensywie na potęgę, a gdy już dochodziły do niezłych pozycji rzutowych, przegrywały pojedynki ze swoją byłą, klubową koleżanką - Barbarą Zimą.

Brązowe medalistki swoją grą zapraszały lubinianki do szybkich kontrataków i do przerwy przegrywały różnicą aż dziesięciu bramek. Przełom nie nadszedł także po zmianie stron. MKS Zagłębie Lubin pielęgnowało wypracowaną wcześniej przewagę (21:11 w 39') i pewnie kroczyło po trzynastą wygraną w sezonie.

MVP meczu została wybrana Barbara Zima, a nagrodę dla najlepszej zawodniczki drużyny z Kobierzyc otrzymała obrotowa - Aleksandra Olek.

MKS Zagłębie Lubin - KPR Gminy Kobierzyce 25:15 (16:6)

MKS: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska, Sustkova, Górna 4, Drabik 1, Galińska 2, Michalak 4, Bujnochova 6, Kochaniak-Sala 2, Matieli 5, Milojević 1.
Karne: 3/5
Kary: 8 min.

KPR: Kowalczyk, Chojnacka - Olek 3, Cygan 2, Kozioł 2, Shupyk 2, Wiertelak 2, Buklarewicz 1, Macedo 1, Wicik 1, Tomczyk 1, Despodovska, Domagalska, Janas, Kucharska
Karne: 0/2
Czerwona kartka: Buklarewicz (w 52' za rzut w twarz bramkarki przy wykonywaniu karnego)

Sędziowie: Michał Fabryczny i Jakub Rawicki

Czytaj także: Ofensywny koncert w Piotrkowie Trybunalskim. Dobiły do "czterdziestki" Popis strzelecki Weber to za mało. Eurobud JKS Jarosław zwycięski ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo pękał ze śmiechu. Wszystko przez tego chłopczyka
Czy KPR Gminy Kobierzyce pokona w następnej kolejce Galiczankę Lwów?