Już oficjalnie. Słynny reprezentant nowym trenerem Polaków!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Paweł Bejnarowicz / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
Materiały prasowe / Paweł Bejnarowicz / ZPRP / Na zdjęciu: reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych
zdjęcie autora artykułu

Marcin Lijewski został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski w piłce ręcznej. Dwukrotny medalista mistrzostw świata podpisał z ZPRP kontrakt do końca lutego 2028 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

45-letni szkoleniowiec zastąpił na stanowisku Bartosza Jureckiego, który po nieudanych mistrzostwach świata objął je tymczasowo. Wcześniej przez cztery lata selekcjonerem był Patryk Rombel.

Lijewski to legenda polskiej kadry. W latach 1997-2013 zagrał w niej 251 razy, zdobył z nią dwa medale mistrzostw świata - srebro w 2007 roku i brąz dwa lata później. Ma za sobą również pełną sukcesów karierę klubową - był mistrzem Polski z Wybrzeżem Gdańsk oraz z Wisłą Płock, a w barwach SG Flensburg-Handewitt i HSV Hamburg zdobywał zarówno mistrzostwo Niemiec, jak i Puchar Niemiec, a z tym drugim zespołem wygrał także Ligę Mistrzów.

Jako trener Marcin Lijewski prowadził Wybrzeże Gdańsk oraz Górnika Zabrze, pracował także z polską reprezentacją młodzieżową. Z Górnikiem zdobył brązowy medal PGNiG Superligi.

Nowy selekcjoner po raz pierwszy poprowadzi polską reprezentację 27 kwietnia, w wyjazdowym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy z Włochami.

ZOBACZ WIDEO: Tak się ubrał w Dubaju. Bogactwo aż bije po oczach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty