Już prawie komplet. Oto uczestnicy MŚ 2023 piłkarek ręcznych

Znamy już 29 z 32 zespołów, które wezmą udział w listopadowo-grudniowych MŚ 2023 piłkarek ręcznych. W środę awans na mundial przypieczętowały Polki, wysoko pokonując po raz drugi Kosowo.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Aleksandra Olek w akcji Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Aleksandra Olek w akcji
Wtorek i środa upłynęły pod znakiem rewanżowych meczów eliminacji do MŚ 2023 piłkarek ręcznych. Obyło się bez niespodzianek. Wstęp na imprezę zapewniły sobie Polska, Ukraina, Czechy, Niemcy, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Węgry, Hiszpania oraz Rumunia.

Przypomnijmy, że drużyna Biało-Czerwonych w dwumeczu wysoko pokonała Kosowo. Pierwsze spotkanie Polki wygrały różnicą czternastu bramek, a drugie zakończyło się dwunastobramkowym zwycięstwem naszych reprezentantek (---> RELACJA).

XXVI mistrzostwa świata szczypiornistek odbędą się w dniach 30 listopada - 17 grudnia 2023 roku na terenie trzech krajów. Imprezę zorganizują Dania, Norwegia oraz Szwecja.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

W zawodach wezmą udział 32 zespoły, które zostaną podzielone na osiem grup. Po meczach eliminacyjnych pozostały już tylko trzy niewiadome. Czekamy na zwycięzcę turnieju kwalifikacyjnego (4-11 czerwca, Grenlandia), który wyłoni najlepszą ekipę z Ameryki Północnej oraz szczęśliwców, którzy otrzymają "dzikie karty".

A "dzikie karty" do zgarnięcia są dwie. Być może IHF zdecyduje się docenić Austriaczki, które jak równy z równym walczyły w eliminacjach do MŚ 2023 z faworyzowaną Hiszpanią. W pierwszym meczu zremisowały, a w rewanżu przegrały z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego różnicą zaledwie dwóch bramek.

Uczestnicy MŚ 2023 piłkarek ręcznych:

Europa: Dania, Norwegia, Szwecja, Francja, Czarnogóra, Holandia, Chorwacja, Czechy, Hiszpania, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Słowenia, Ukraina, Węgry.

Azja:
Chiny, Iran, Japonia, Kazachstan, Korea Południowa.

Afryka: Angola, Kamerun, Kongo, Senegal.

Ameryka Południowa : Argentyna, Brazylia, Chile, Paragwaj.

Ameryka Północna:
?

"dzika karta": ?

Czytaj także:
Reprezentantka Chorwacji w MKS FunFloor Lublin
MKS Zagłębie Lubin o krok od złota

Czy Austriaczki powinny otrzymać "dziką kartę" od IHF?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×