Wstrząs w Opolu. Rewolucja na finiszu ligi

Rafał Kuptel przedwcześnie zakończył pracę w Gwardii Opole. Wieloletni trener stracił posadę po serii ligowych porażek i znacznym spadku opolan w tabeli.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
trener Rafał Kuptel Materiały prasowe / KS Azoty Puławy / Na zdjęciu: trener Rafał Kuptel
Były reprezentant Polski miał odejść z klubu po sezonie 2022/23, ale słabe wyniki Gwardzistów sprawiły, że władze postanowiły odwołać Rafała Kuptela z funkcji szkoleniowca jeszcze przed finiszem rozgrywek. To efekt sześciu porażek z rzędu, po ostatniej z nich (z Piotrkowianinem) KPR Gwardia Opole spadła na 12. miejsce w tabeli i ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Obowiązki Kuptela przejmie dotychczasowy asystent Adrian Fiodor, pracujący do tej pory jako II trener. Pomagać mu będzie Bogumił Baran, szykowany do roli asystenta także w przyszłym sezonie, w którym pierwszym trenerem Gwardii będzie Bartosz Jurecki.
Przygoda Kuptela z opolanami trwała 9 lat. W tym czasie Gwardia awansowała do Superligi i dobiła się do czołówki, w 2019 roku zdobywając brązowy medal ligi. Sezon 2022/23 jest jednak najsłabszy od lat, Gwardziści do samego końca będą bronić się przed spadkiem do Ligi Centralnej.

Kilka tygodni temu Kuptela wymieniano w roli kandydata do prowadzenia reprezentacji szczypiornistów, łączono go także z Azotami Puławy, ale według naszych informacji były reprezentant Polski nie przeniesie się na Lubelszczyznę.

ZOBACZ:
Sportowy awans Polki
Hit transferowy Górnika

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!
Czy popierasz decyzję Gwardii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×