Sportowy awans Polki. Z Koszalina na Słowację

Emilia Kowalik po sezonie 2022/2023 opuści Młyny Stoisław Koszalin i sprawdzi się za granicą. Utalentowana prawoskrzydłowa przeniesie się do słowackiej Iuventy Michalovce.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Emilia Kowalik PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: Emilia Kowalik
Urodzona w 2000 roku skrzydłowa podjęła decyzję w sprawie przyszłości i po zakończeniu rozgrywek rozstanie się z ekipą Młynów Stoisław Koszalin. Emilia Kowalik wzmocni stałego bywalca europejskich pucharów - Iuventę Michalovce.

Ekipa ze Słowacji w tym sezonie dotarła do półfinału EHF European Cup, pokonując po drodze Yellow Winterthur, Lugi, KPR Gminy Kobierzyce i Eurobud JKS Jarosław.

Utalentowana zawodniczka związała się z utytułowanym, słowackim klubem dwuletnią umową. To będzie jej pierwszy zagraniczny wyjazd w karierze.

Polka zastąpi na prawym skrzydle Bibianę Stefanikovą, która przenosi się do rumuńskiego klubu SCM Gloria Buzau.

Kto po sezonie 2022/2023 opuści jeszcze Młyny Stoisław Koszalin? Oficjalnych komunikatów w tym temacie jak na razie nie ma. Klub z Pomorza Zachodniego póki co poinformował jednak, które szczypiornistki zostaną w drużynie na dłużej. Są to Barbara Choromańska, Gabriela Urbaniak, Natalia Filończuk, Nicola Żmijewska, Patrycja Jura oraz niekwestionowana liderka koszalińskiej ekipy - Anna Mączka.

Czytaj także:
Polki dopełniły formalności. Mamy awans na MŚ 2023!
Już prawie komplet. Oto uczestnicy MŚ 2023 piłkarek ręcznych

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!
Czy Emilia Kowalik sprawdzi się w Iuvencie Michalovce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×