Sztuką zmarnować taką przewagę. Krok do obrony wicemistrzostwa Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS FunFloor Lublin / PGNiG Superliga Kobiet / Na zdjęciu: Oktawia Płomińska

Piotrcovia Piotrków Tryb. nie zrewanżowała się MKS-owi FunFloor Lublin i po raz czwarty w sezonie przegrała z wicemistrzem Polski (33:37). Przyjezdne miały aż 11 bramek przewagi. Znaczną część zmarnowały. Końcówka meczu przyniosła sporo nerwów.

Do czterech razy sztuka? Do tej pory spotkania pomiędzy Piotrcovią a MKS-em FunFloor za każdym razem kończyły się zwycięstwem zespołu z Lublina. Dodajmy, że takich meczów w sezonie 2022/2023 PGNiG Superligi Kobiet rozegrano trzy. To ostatnie miało naprawdę dużą wagę, zwłaszcza dla przyjezdnych, które wciąż nie mogą być pewne srebrnych medali.

I trzeba przyznać, że ekipa z Lubelszczyzny nad wyraz poważnie podeszła do zawodów. Przez pierwsze minuty lublinianki nie popełniały żadnych błędów, były przy tym perfekcyjne w ataku. A jeśli pojawiały się problemy, w bramce świetnie radziła sobie z nimi Weronika Gawlik. Doświadczona szczypiornistka ratowała drużynę czasem w naprawdę beznadziejnych sytuacjach (4:10 po 12 min. gry).

Piotrkowiankom zdecydowanie zbyt często odbierana była piłka w ofensywie w kluczowych momentach. Oczywiście w wyniku błędów własnych. Po pierwszej połowie statystyki pokazały 7 strat gospodyń przy 5 u rywalek, ale nie odpowiadały one pełni boiskowym wydarzeniom. Piotrcovia nie potrafiła wykorzystać także przewagi liczebnej. MKS FunFloor wypracował sobie ogromną przewagę (15:7). Na przerwę zszedł ze zdobyczą aż 21 trafień. Jedynym pocieszeniem mogły być interwencje Oliwii Suligi.

Jeśli miejscowi kibice mieli nadzieję na odmianę losów meczu po zmianie stron, srodze się zawiedli. Najpierw na ławkę kar powędrowała Silvie Polaskowa, a za chwilę strata wynosiła już 11 bramek. Bardzo dobrze prezentowała się choćby Magda Więckowska (7/9). Trener Agata Cecotka (Wypych) próbowała szybko zareagować, ale bez większych efektów. Lubliniankom pasowała gra bramka za bramkę i tak to przez pewien czas wyglądało.

W drugiej części gry sędziowie mieli znacznie więcej pracy. Podopieczne Piotra Dropka zaczęły zawodzić na całej linii. Co chwilę któraś z lublinianek siadała na ławce kar. Szkoleniowiec gości w pewnej chwili poprosił o przerwę. Potem jednak było tylko gorzej. Ze stanu 32:21 zrobiło się 32:27. Ostatecznie przyjezdnym udało się opanować nerwy, choć trzeba przyznać, że sztuką było zmarnować tak ogromną przewagę.

Na ten moment MKS ma już 8 "oczek" przewagi nad KPR-em Gminy Kobierzyce i jest bliżej obrony wicemistrzostwa Polski. Ekipa z Dolnego Śląska może zmniejszyć stratę, ale musi wygrać w sobotę (6 maja) w Markach z Galiczanką Lwów.

PGNiG Superliga Kobiet, 26. kolejka:

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - MKS FunFloor Lublin 33:37 (14:21)

Piotrcovia: Suliga, Opelt - Drażyk 4, Raduszko 1, Oreszczuk 5 (2/2), Polaskova 3 (0/1), Królikowska 3, Grobelna 1, Sobecka, Szczepanek 2, Trbovic 2, Świerczek 2, Waga 6, Jureńczyk 2, Martins Schneider 2. Karne: 2/3. Kary: 8 min. (Raduszko, Polaskova, Trbovic, Waga - 2 min.).

MKS FunFloor: Gawlik, Sarnecka - Płomińska 6 (1/1), D. Więckowska, Rebicova, M. Więckowska 9, Pastuszka, Szynkaruk 2, Tatar, Noga 7, Masna 4, Roszak 7 (1/1), Portasińska 2 (1/1). Karne: 3/3. Kary: 14 min. (Płomińska, D. Więckowska, Rebicova, Tatar, Noga, Roszak, Portasińska - 2 min.).

Sędziowie: Bloch, Solecki. Widzów: 200.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy MKS FunFloor Lublin po wygranej z Piotrcovią obroni tytuł wicemistrza Polski w PGNiG Superlidze Kobiet?