Orlen Wisła mocna na inaugurację. Druga połowa bez litości dla Piotrkowianina

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski potrafił u siebie tylko momentami w pierwszej połowie pogrozić faworyzowanym rywalom. Ostatecznie Orlen Wisła Płock wygrała 39:20 i pokazała wysoką formę u progu sezonu.

Michał Gałęzewski
Orlen Wisła Płock WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Orlen Wisła Płock
Na inaugurację Orlen Superligi zawodnicy Orlen Wisły Płock pojechali do Piotrkowa Trybunalskiego. Gospodarze od początku próbowali trzymać się faworyzowanego rywala i gdy w 7. minucie trafił Marcin Matyjasik, na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. Od stanu 5:5 wyższy bieg wrzucili Nafciarze.

Orlen Wisła w 22. minucie po bramce Michała Daszka z karnego prowadziła już 11:6, a pod koniec pierwszej połowy wyszła nawet na sześciobramkowe prowadzenie. Nieoczekiwanie w końcówce pierwszej połowy gospodarze rzucili trzy bramki z rzędu, a ostatecznie I połowa zakończyła się rezultatem 11:15.

Druga połowa to już popis Orlen Wisły. Piotrkowianin był bezradny na własnym parkiecie, a koncert gości trwał. Płocczanie po raz pierwszy na dwucyfrowe prowadzenie wyszli po kontrataku wykorzystanym skutecznie przez Lovro Mihicia w 41. minucie meczu, po czym Michał Matyjasik poprosił o czas. Nie przyniosło to efektu i po trzech minutach znów trener gospodarzy dał wskazówki swoim zawodnikom. Było już jednak 14:27.

Do końca spotkania Orlen Wisła dominowała na boisku, by ostatecznie wygrać 39:20.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Orlen Wisła Płock 20:39 (11:15)

Piotrkowianin: Chmurski, Kot - Matyjasik 3, Swat 3, Wadowski 3, Żyszkiewicz 2, Wawrzyniak 2, Doniecki 2, Surosz 1, Mosiołek 1, Grzesik 1, Szopa 1, Makowiejew 1 oraz K.Krajewski, Filipowicz, Kowalski.