Legenda polskiej kadry błyszczy w elicie. Tylko spójrz na klasyfikację strzelczyń

W kadrze już jej nie widzimy, ponieważ uparcie pomija ją Arne Senstad, ale w Bundeslidze i Lidze Mistrzyń pokazuje klasę. Karolina Kudłacz-Gloc jest liderką klasyfikacji EHF Champions League!

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Karolina Kudłacz-Gloc, w ramce: klasyfikacja strzelczyń Ligi Mistrzyń Materiały prasowe / EHF / Na zdjęciu: Karolina Kudłacz-Gloc, w ramce: klasyfikacja strzelczyń Ligi Mistrzyń
Karolina Kudłacz-Gloc od 2017 roku broni barw SG BBM Bietigheim i od lat niezmiennie jest jedną z liderek mistrza Niemiec. To jedna z tych zawodniczek, którą śmiało można nazwać tytanem pracy.

Ta 38-letnia rozgrywająca jest profesjonalistką w każdym calu. Nie tylko bierze na siebie bardzo często odpowiedzialność rzutową, ale też imponuje świetnym przeglądem boiska i często asystuje swoim koleżankom.

Szczypiornistka niemieckiego klubu znakomicie radzi sobie także w Lidze Mistrzyń. SG BBM Bietigheim rywalizuje w grupie A i po czterech kolejkach, z kompletem punktów, zajmuje drugie miejsce w stawce. Liderem, ze względu na nieco lepszy bilans bramkowy, jest obecnie Gyori Audi ETO KC.

ZOBACZ WIDEO: Polscy siatkarze już w Chinach! Walczą o awans na igrzyska olimpijskie

SG BBM pokonało już WHC Buducnost BEMAX, CSM Bukareszt (w którym występuje Monika Kobylińska), DVSC Schaeffler oraz Brest Bretagne Handball. Karolina Kudłacz-Gloc miała swój udział w każdym z czterech zwycięstw.

Największy bez wątpienia w ostatnim starciu przeciwko Brest Bretagne HB, w którym zdobyła aż czternaście bramek. Ten wyczyn wywindował ją na szczyt klasyfikacji strzelczyń EHF Champions League.

I co ciekawe, Karolina Kudłacz-Gloc w pierwszej "trzydziestce" tej klasyfikacji jest... jedynym polskim akcentem. A przypomnijmy, że w Lidze Mistrzyń w akcji możemy oglądać debiutujące KGHM MKS Zagłębie Lubin oraz dwie reprezentacyjne rozgrywające - Monikę Kobylińską (CSM Bukareszt) i Aleksandrę Rosiak z RK Krim Mercator Lublana.

Źródło: EHF Champions League Źródło: EHF Champions League
Czytaj także: Pretendenci do medalu na łopatkach. Kielczanie znów bezlitośni Wielkie emocje w Kwidzynie, Wisła nie zachwyciła
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×