Wielkie emocje w Kwidzynie, Wisła nie zachwyciła

Mecz w Kwidzynie najciekawszym wydarzeniem niedzieli w Orlen Superlidze. Kolejne zwycięstwo odniosła Orlen Wisła Płock, która nie zdołała jednak zdominować rywala.

Marcin Górczyński
Zawodnicy MMTS-u Kwidzyn Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Zawodnicy MMTS-u Kwidzyn
Ostrovia ma za sobą kapitalną pogoń, w pewnym momencie przegrywała po przerwie z MMTS-em ośmioma bramkami. Ostatni kwadrans należał jednak do zespołu Macieja Nowakowskiego, kwidzynianie w tym czasie odpowiedzieli jedynie trzema trafieniami, a po golu Kamila Adamskiego Ostrovia zapewniła sobie rzuty karne. W nich myliła się na potęgę, ale swojej szansy nie wykorzystali rywale i dopiero dodatkowa seria rzutów zapewniła MMTS-owi dwa punkty.

Nafciarze przystąpili do spotkania po powrocie z Montpellier, nie należało spodziewać się nadzwyczajnie forsowanego tempa, ale nawet biorąc pod uwagę okoliczności, to Orlen Wisła nie zachwyciła. Dość dużo problemów sprawiał ruchliwy i filigranowy Fabian Sosna, zagrożenie stanowił reprezentant Polski Piotr Jędraszczyk, jednak ich bramki wystarczyły jedynie do wyrównanej drugiej połowy. Kto wie, czy w meczu nie byłoby większych emocji, gdyby nie liczne pomyłki Gwardii - z tego względu Nafciarze odskoczyli w pierwszej połowie na kilka bramek.

Beniaminek z Legionowa po raz kolejny blisko zwycięstwa, ale ciągle na jego koncie zero punktów. Tym razem wygraną wyrwał Piotrkowianin, choć przy stanie 20:19 KPR miał szansę na zamknięcie spotkania. Antoni Doniecki i Jan Stolarski zachowali zimną krew, poprowadzili swój zespół do sukcesu.

KPR Gwardia Opole - Orlen Wisła Płock 25:30 (9:13)
Gwardia: Malcher, Ałaj - Sosna 7, Jędraszczyk 5, Jankowski 3, Wojdan 3, Wandzel 2, Milewski 2, Łangowski 1, Monczka 1, Stempin 1, Jendryca, Hryniewicz, Scisłowicz, Czyczykało, Kawka

Wisła: Alilović, Jastrzębski - Sroczyk 6, Piroch 5, Fazekas 4, Daszek 4, Żytnikow 3, Zarabec 3, Samoiła 2, Serdio 1, Susnja 1, Mihic 1, Dawydzik, Terzic, Mindegia, Lucin.

Zepter KPR Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 21:23 (10:13)

MMTS Kwidzyn - Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 31:31 k. 6:5 (19:15)

Czy Orlen Wisła wygra mecz w Lidze Mistrzów z Magdeburgiem?