Miedziowi mają apetyt na czytanie

Blisko 4 tys. wypożyczeń i pobrań książek z Klubu Czytelnika KGHM - ogólnopolska kampania promująca czytelnictwo pn. "Mie(dź) apetyt na czytanie" przynosi wymierne rezultaty. W kampanię promocyjną włączyło się także KGHM MKS Zagłębie Lubin.

MB
Zawodnicy i zawodniczki lubińskiego klubu Materiały prasowe / KGHM MKS Zagłębie Lubin / Zawodnicy i zawodniczki lubińskiego klubu
O swoich ulubionych i ważnych dla siebie książkach opowiadały aktualne mistrzynie Polski, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin, w tym Kinga Grzyb, Natalia Pankowska, Kinga Jakubowska, Joanna Drabik, Adrianna Górna oraz szkoleniowiec Miedziowych Bożena Karkut. W akcję włączyli się także piłkarze ręczni Zagłębia Lubin: Miłosz Byczek, Patryk Iskra, Wojciech Kozłowski i Arkadiusz Michalak.

Biblioteka Klubu Czytelnika KGHM to już ponad 800 książek, wśród których znajdują się bestsellery światowej sławy autorów, poradniki, książki branżowe, a nawet bajki czy lektury dla młodzieży. Pracownicy miedziowej spółki chętnie sięgają po popularne publikacje, ale w top 10 znajdują się również książki wydane przez KGHM, które były współtworzone przez załogę. Dużą liczbę pobrań mają albumy o górach oraz z przepisami wielkanocnymi. Obie książki są dostępne dla wszystkich, nie tyko dla pracowników miedziowego giganta, i można je pobrać każdy zainteresowany ze strony internetowej KGHM.

Już można zapowiedzieć, że księgozbiór miedziowej spółki zostanie w tym roku uzupełniony o autorskie przepisy pracowników na Święta Bożego Narodzenia. - Rozwijamy Klub Czytelnika KGHM nie tylko o nowe publikacje, ale też mamy w planach bonusy dla stałych czytelników i nowych zainteresowanych księgozbiorem. W oddziałach spółki z powodzeniem funkcjonują Ambasadorzy projektu. Jak wiadomo książki to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też inspiracja do działania. Inspirujemy i aktywujemy naszych pracowników, mieszkańców Zagłębia Miedziowego i nie tylko - powiedziała Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarskie umiejętności Sabalenki

Do akcji przyłączają się również sportowcy z Zagłębia Miedziowego, w tym utytułowane piłkarki ręczne KGHM MKS Zagłębia Lubin i piłkarze ręczni MKS Zagłębia Lubin. Joanna Drabik obrotowa zespołu z Lubina zapewnia, że "czytanie sprawia wiele przyjemności, ale też poprawia koncentrację i pamięć".

Klub Czytelnika KGHM jest skierowany do pracowników miedziowego giganta, ale w planach mają rozwój akcji w regionie, w tym spotkania autorskie, współpracę z instytucjami czy organizacjami wspierającymi czytelnictwo, a także digitalizację księgozbioru. W ramach kampanii odbyły się m.in. warsztaty komiksowe dla dorosłych i dla dzieci pracowników miedziowej spółki. Uczestnicy odkryli sekrety technik komiksowych, ale też stworzyli własne postacie, zaprojektowali i namalowali swoje historie.

W maju tego roku pracownicy KGHM bardzo chętnie wzięli też udział w akcji wolontariackiej "Podaruj swojej książce drugie życie". Wśród załogi udało się zebrać ponad 1,5 tys. woluminów, które zostały przekazane do partnerskich bibliotek publicznych w: Legnicy, Lubinie, Polkowicach i Głogowie. Zbiórka będzie kontynuowana również w październiku.

Czytaj także:
"Właśnie dlatego była taka nerwówka". Plany MKS URBIS Gniezno częściowo pokrzyżowane
Galiczanka rozpędza się i goni czołówkę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×