Sokół wciąż niepokonany - relacja z meczu Ostrovia Ostrów Wlkp. - Vetrex Sokół Kościerzyna

W najciekawszym pojedynku 7. kolejki grupy A I ligi piłkarzy ręcznych zespół Ostrovii Ostrów Wielkopolski uległ Vetrex Sokołowi Kościerzyna 24:26. Przyjezdni w tym sezonie jeszcze nie przegrali meczu.

Dawid Bilski

Pierwszy kwadrans spotkania lepiej ułożył się dla ostrowian, którzy przy dobrej skuteczności Jakuba Tomczaka prowadzili 6:3. W zespole z Kościerzyny w tym okresie wyróżniał się Jakub Reichel, temu graczowi brakowało jednak szczęścia, bo kilkukrotnie piłka po jego rzutach trafiała w poprzeczkę bramki gospodarzy.

Twarda obrona postawiona przez zespół Sokoła nie przeszkadzała szczypiornistom Ostrovii w powiększaniu swojej przewagi. W 23 minucie po bramce Macieja Nowakowskiego było już 11:6. Mała ilość straconych bramek przez gospodarzy to zasługa świetnie spisującego się między słupkami Błażeja Potockiego. Końcówkę pierwszej części spotkania lepiej rozegrali przyjezdni zmniejszając straty do dwóch trafień.

Po zmianie stron dał o sobie znać czołowy snajper rozgrywek w grupie A, Maciej Reichel. W 42. minucie po jego kolejnym celnym rzucie był remis 16:16. Kolejne 10 minut gry to bramka za bramkę w wykonaniu obu ekip. W 53. minucie przy wyniku 22:22 ponownie na listę strzelców wpisał się Maciej Reichel. Ten sam zawodnik cieszył się z bramki rzuconej w 57. minucie, po stracie piłki przez gospodarzy. Ostrowski zespół dążył do odrobienia strat, ale był skutecznie powstrzymany przez przeciwników. Cenne interwencje w bramce notował także Grzegorz Sibiga. Dobrym posunięciem szkoleniowca kościerzyńskiej ekipy, Igora Stankiewicza było wprowadzenie na parkiet Tomasza Popiołka. Gospodarze w najważniejszych momentach meczu nie ustrzegli się błędów i strat. Ostrovia mogła liczyć w ostatnich akcjach na trafienia ze skrzydła Jakuba Tomczaka i kołowego Pawła Piosika. to było zdecydowanie za mało. Kiedy w 58. minucie Marcin Janas wyprowadził Sokół na trzybramkowe prowadzenie stało się jasne, że ten zespół w Ostrowie Wielkopolskim nie przegra.

Ostatecznie Ostrovia uległa ekipie z Kościerzyna 24:26. Warto podkreślić, że drużyna Vetrex Sokoła w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki i po sobotnim zwycięstwie umocniła się w czubie tabeli grupy A.

Ostrovia Ostrów Wlkp. - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:26 (13:11)

Bramki dla Ostrovii: Jakub Tomczak 9, Przemysław Zawidzki 5, Maciej Nowakowski 3, Łukasz Jaszka 2, Konrad Krupa 2, Paweł Piosik 2, Damian Krzywda 1.

Bramki dla Sokoła: Maciej Reichel 6, Adam Lisiewicz 6, Marcin Janas 4, Bartłomiej Pepliński 3, Tomasz Popiołek 3, Paweł Grynis 3, Jakub Reichel 1.

Kary: 8 minut - 8 minut.