Potrzebowały 24 minut. Kuriozalne sceny na MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: reprezentantka Kamerunu
Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: reprezentantka Kamerunu

Na mistrzostwach świata kobiet reprezentacja Kamerunu jest skazywana na porażkę. W meczu z Czarnogórą afrykańska drużyna długo czekała na pierwsze trafienie.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed startem wielkiego turnieju, zespół poniósł trzy porażki z rzędu, biorąc pod uwagę zmagania w ramach Golden League i kwalifikacji olimpijskich. Reprezentacja Kamerunu kobiet trafiła do grupy B z Czarnogórą, Węgrami oraz Paragwajem.

W czwartek zostało rozegrane pierwsze spotkanie tegorocznych mistrzostw świata z udziałem afrykańskiej ekipy. Drużyna prowadzona przez Jamala El Kaboussa zmierzyła się z wymienioną wcześniej Czarnogórą.

Zespół z Bałkanów był stroną przeważającą i wypracował sobie dwubramkową przewagę. Dokładnie po 24 minutach i 24 sekundach reprezentantki Kamerunu po raz pierwszy znalazły drogę do siatki. Celnym rzutem z dystansu popisała się wówczas Laeticia Ateba. Bramkarka rywalek była bez szans.

Po golu Ateby kameruńska drużyna grała z większą pewnością siebie, ale po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 2:13. W ostatecznym rozrachunku czarnogórska kadra wygrała mecz mistrzostw świata 25:11.

Pomimo wysokiej porażki Kamerun znajduje się na najniższym stopniu podium w tabeli. Do kolejnej fazy awansują reprezentacje z trzech czołowych miejsc grupy.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Kamerun awansuje do kolejnej fazy MŚ?