Polki już myślą o kolejnym meczu. Prosty plan na mecz Japonią

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet
Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet
zdjęcie autora artykułu

- Błędy, które pojawiły się w tym spotkaniu, w kolejnych pojawiać się nie mogą - powiedziała wprost Magda Balsam po meczu Polska - Iran w ramach MŚ 2023 piłkarek ręcznych. Drużyna Biało-Czerwonych wygrała go wysoko, ale dostrzega elementy do poprawy.

Polskie szczypiornistki w pierwszym meczu MŚ 2023 piłkarek ręcznych zwyciężyły w grupie F z Iranem 35:15 (---> RELACJA), ale wiedzą, że mogą grać jeszcze lepiej. Nawet po tym wysokim zwycięstwie znajdzie się kilka elementów do poprawy.

- Cieszymy się, że ta wygrana jest tak obfita, ale błędy, które pojawiły się w tym spotkaniu, w kolejnych pojawiać się nie mogą - powiedziała w pomeczowym wywiadzie dla Viaplay prawoskrzydłowa polskiej kadry, Magda Balsam.

Z czego wynikały przestoje i lekkie rozluźnienie w szeregach Polek? - Takie mecze się ciężko gra, gdy wygrywa się różnicą kilkunastu bramek, ale myślę, że w kolejnych będzie lepiej. Turniej Posten Cup pokazał, że potrafimy grać naprawdę bardzo fajną piłkę ręczną i nasze umiejętności są naprawdę na wysokim poziomie, więc czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój spotkań - dodała zawodniczka.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

Kolejnym rywalem Polek bedą Japonki, które w czwartek musiały uznać wyższość Niemek. Ekipa z Azji przegrała z naszym zachodnim sąsiadem tylko jedną bramką. - Myślę, że wszystkie będziemy miały dużo roboty, bo to na pewno szybki zespół - oceniła Magda Balsam.

- Teraz skupiałyśmy się na pierwszym spotkaniu, żeby otworzyć je bardzo dobrze, a teraz kolejna misja i trzeba się dobrze przygotować. Zagrać o wiele lepiej oraz skuteczniej - zapowiedziała szczypiornistka.

Spotkanie Polska - Japonia zaplanowano na sobotę (2 grudnia). Start o godzinie 20:30. Transmisja w Viaplay, a o tekstową relację LIVE akcja po akcji zadba portal WP SportoweFakty.

Czytaj także: Polki wkraczają do gry. Poziom trudności będzie rósł z meczu na mecz Zaskoczeń nie ma. Oto skład Polek na MŚ 2023

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)