Zimny prysznic dla Hiszpanii na początek ME 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Ronald Wittek / Mecz ME 2024: Hiszpania - Chorwacja
PAP/EPA / Ronald Wittek / Mecz ME 2024: Hiszpania - Chorwacja
zdjęcie autora artykułu

Hiszpania przespała początek obu połów w meczu mistrzostw Europy z Chorwacją. W efekcie poniosła wyraźną porażkę 29:39 z Chorwacją. Ze zwycięstwa cieszyli się w piątek Węgrzy.

Dla Hiszpanii już pierwszy mecz w ME 2024 był poważnym sprawdzianem. Jej przeciwnikiem była Chorwacja, która w tej dekadzie miała co prawda niekorzystny bilans z przeciwnikiem z Półwyspu Iberyjskiego, ale potrafiła z nim raz zwyciężyć na początku 2021 roku. W piątek nawiązała do tego osiągnięcia.

Szczypiorniści z Bałkanów byli nakręceni i bezwzględnie wymierzali karę przeciwnikom za błędy popełniane w rozegraniach. Zaliczka 5:1 na starcie meczu nie była najwyższą Chorwacji w pierwszej połowie, ponieważ odjechała również na 10:5 oraz 12:6. Dopiero w tym momencie zespół z Półwyspu Iberyjskiego podkręcił tempo i choć nadal miał problem w obronie, to do przerwy zmniejszył stratę na 14:18.

Hiszpanie może i szykowali plan na dalsze odrabianie strat po zmianie stron, ale zaliczyli w drugiej połowie jeszcze poważniejszy falstart niż w pierwszej. Chorwacja wykorzystała kolejny przestój przeciwników i osiągnęła przewagę 22:14. Drużyna z Bałkanów złapała swobodę w grze, a jej ofensywa robiła wrażenie. Tak samo jak końcowa wygrana 39:29. Ten wynik nie pozostawiał złudzeń Hiszpanom.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz tylko patrzył, jak leci piłka. Co za gol!

Konfrontacja Węgier z Czarnogórą była zacięta i pierwsza połowa zakończyła się w niej remisem 14:14. Maksymalna zaliczka zespołu znad Balatonu wynosiła 13:10, ale w ostatnich minutach przydarzyła mu się drzemka, która została wykorzystana przez Czarnogórców do wyrównania. W drugiej połowie wynik nadal kołysał się - Węgrzy uciekali, rywale gonili i wyglądało to na przeciąganie liny. Na swoim postawili Madziarzy, którzy wygrali 26:24.

Faza grupowa ME 2024:

Grupa B:

Hiszpania - Chorwacja 29:39 (14:18)

Najwięcej bramek dla Hiszpanii: A. Gomez - 9, A. Casado - 4, J. Canellas, I. Garciandia, A. Serdio - 3; najwięcej bramek dla Chorwacji: I. Martinović - 8, M. Sostarić - 7, T. Lucin, V. Nacinović - 5

Tabela grupy B:

Standings provided by Sofascore

Grupa C:

Węgry - Czarnogóra 26:24 (14:14)

Najwięcej bramek dla Węgier: B. Banhidi, M. Lekai - 5, Z. Krakovszki, Z. Szita - 3; najwięcej bramek dla Czarnogóry: V. Borozan, A. Dragasević - 6, B. Vujović, M. Vujović - 4

Tabela grupy C:

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: Wielcy nieobecni ME 2024. Nie zabrakło Polaków Czytaj także: "Duży problem". Były reprezentant Polski nie ukrywał obawy przed ME 2024

Źródło artykułu: WP SportoweFakty