Porażka mistrzyń Polski. Zamiast punktów zbierają doświadczenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KGHM MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin
Materiały prasowe / KGHM MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin
zdjęcie autora artykułu

KGHM MKS Zagłębie Lubin w dziesiątej kolejce grupy B Ligi Mistrzyń musiało pogodzić się z kolejną porażką. Zawodniczki Bożeny Karkut po raz drugi w tym sezonie przegrały wysoko z duńskim Ikast Handbold.

Mistrzynie Polski z Lubina na krajowym podwórku są niepokonane od maja 2022 roku, ale w EHF Champions League nie zdobyły póki co ani jednego punktu. Nie zmieniło się to także w niedzielę, gdyż zawodniczki duńskiego Ikast Handbold bardzo szybko narzuciły im swoje tempo.

Bożena Karkut musiała przywołać do siebie swoje zawodniczki już siódmej minucie zawodów. Lubinianki popełniały niewymuszone błędy, a rywalki skrzętnie to wykorzystywały i sukcesywnie powiększały dystans (3:9 w 13'). W drugim kwadransie nastąpiła jednak poprawa.

Dużo ożywienia do gry wniosła młoda i utalentowana Daria Przywara, która po raz kolejny pokazała, że Liga Mistrzyń i naszpikowane gwiazdami zespoły są jej niestraszne. Zawodniczka Miedziowych w starciu z duńskim zespołem rzuciła sześć bramek i pozostawiła po sobie naprawdę bardzo dobre wrażenie.

Wynik wciąż jednak zdecydowanie przemawiał na korzyść Dunek, które nie pozwoliły sobie na chwile słabości również po zmianie stron (19:28 w 43') i ostatecznie zwyciężyły w stolicy polskiej miedzi różnicą dziewięciu trafień, w czym pomogła między innymi dziewiętnastoletnia, błyskotliwa rozgrywająca - Julie Scaglione.

Liga Mistrzyń:

KGHM MKS Zagłębie Lubin - Ikast Handbold 26:35 (15:21)

KGHM MKS Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima - Pankowska 1, Przywara 6, Górna 7, Zych, Drabik 1, Szarkova 1, Michalak 2, Bujnochova, Kochaniak-Sala 4, Matieli 4, Jureńczyk, Milojević.

Ikast: Schjott, Pedersen - Scaglione 7, Skogrand 1, Bohme 1, Iversen 2, Lindqvist 2, Friis 4, Petersen 1, Lykkegaard, Hansen 2, Bakkerud 6, Mortensen 2, Jerabkova 5, Hougaard 2.

Standings provided by Sofascore

Czytaj także: To nie tak miało wyglądać! Polacy bez szans ze Słowenią "Niechlujna piłka ręczna". Eksperci bezlitośni dla Polaków

ZOBACZ WIDEO: Zobacz, gdzie Milik zabrał ukochaną. Jej zdjęcia zachwycają

Źródło artykułu: WP SportoweFakty