"Niechlujna piłka ręczna". Eksperci bezlitośni dla Polaków

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/Marcin Bielecki  / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w piłce ręcznej
PAP/EPA / PAP/Marcin Bielecki / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w piłce ręcznej
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej przegrała ze Słowenią i praktycznie zamknęła sobie drogę do awansu z grupy na mistrzostwach Europy w Niemczech. Zobacz komentarze ekspertów.

W tym artykule dowiesz się o:

To nie był udany występ Polaków na mistrzostwach Europy w piłce ręcznej. Biało-Czerwoni ulegli Słowenii (25:32 - więcej TUTAJ). To już druga porażka naszej reprezentacji w fazie wstępnej turnieju rozgrywanego na niemieckich parkietach.

Ostatni mecz grupowy z Wyspami Owczymi (15 stycznia) prawdopodobnie będzie pożegnaniem z mistrzostwami. Eksperci we wpisach na portalu X (dawniej Twitter) nie szczędzili krytyki polskiej "siódemce".

"Mecz otwarcia - mecz o wszystko - mecz o honor. Piłkarska triada. Kurtyna. Stoimy w miejscu, drużyna w wiecznej budowie" - napisał na portalu społecznościowym dziennikarz Kamil Kołsut ("Rzeczpospolita").

14:20 do przerwy. Nie da się grać na poziomie mistrzostw Europy, uprawiając tak niechlujną piłkę ręczną" - dodał Kołsut w kolejnym komentarzu.

"Polska piłko ręczna, dej mie spokój..." - to opis zdjęcia jednego z kibiców, które udostępnił na swoim profilu Maciej Wojs (TVP Sport).

"Informacja z ostatniej chwili: Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych nie zostanie Drużyną Roku" - ogłosił Kamil Hynek (Interia.pl).

"Obraz nędzy i rozpaczy na #ehfeuro2024. (...) I nie usprawiedliwiajmy tej kadry, że mają czas bla bla bla. Słyszymy to od X lat i nic" - ocenił w ostrym tonie dziennikarz.

"Pięć dobrych minut w wykonaniu naszych w pierwszym spotkaniu z Norwegią. Piętnaście dobrych minut w drugim spotkaniu ze Słowenią. Może w ostatnim naszym spotkaniu o honor na #ehfeuro2024 z Wyspami Owczymi zagramy trzydzieści dobrych minut. To byłoby coś" - podsumował Maciej Hołda.

Zobacz: Afera w polskim związku. Prezes wydał oświadczenie

ZOBACZ WIDEO: Krychowiak w helikopterze. Tylko spójrz, gdzie spędza urlop

Źródło artykułu: WP SportoweFakty