Zawodnik polskiego klubu wypuszczony z aresztu. Śledztwo trwa

We Francji trwa sprawa Benoita Kounkouda. Zawodnik Industrii Kielce, który jest oskarżony o próbę gwałtu, został zwolniony z aresztu. To nie oznacza jednak końca jego problemów.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Benoit Kounkoud Getty Images / Jurgen Fromme / Benoit Kounkoud
Piłkarza ręcznego reprezentacji Francji i Industrii Kielce mocno "pociągnęło" na mistrzowskiej fecie. Przypomnijmy, że Trójkolorowi w niedzielę zdobyli tytuł mistrzów Europy. W finale - po dogrywce - pokonali Duńczyków 33:31.

Do kraju wrócili w poniedziałek, gdzie przyjął ich prezydent Emmanuel Macron. Potem zawodnicy "ruszyli w miasto".

I w jednym z klubów znajdujących się przy Polach Elizejskich 26-letni Benoit Kounkoud - ok. godz. 4:30 - został zatrzymany przez policję za usiłowanie gwałtu na młodej kobiecie. Zanim trafił do aresztu, został przewieziony na izbę wytrzeźwień.

Więcej pisaliśmy o tym tutaj -->> Zawodnik polskiego klubu w areszcie. Bardzo poważne zarzuty

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

- Kobieta urodzona w marcu 2003 roku oskarża go (Kounkouda - przyp. red.) o usiłowanie gwałtu w nocnym klubie - wyjaśnił prokurator cytowany przez RMC Sport. Dodano, że nie było możliwości poznania stanowiska samego zawodnika w sprawie postawionych mu zarzutów, bowiem był nietrzeźwy.

RMC Sport podało również informacje, że Kounkoud w czwartek został zwolniony z aresztu. Nie oznacza to jednak końca sprawy. "Śledztwo jest kontynuowane" - informują media. Celem jest zebranie większej ilości zeznań.

Dodajmy, że Kounkoud jest zawodnikiem Industrii Kielce od sezonu 2022/2023. W obecnych rozgrywkach zdobył dla tego klubu 49 goli. MŚ zakończył z siedmioma trafieniami na koncie.

Przypomnijmy, że polski klub wydał oświadczenie w sprawie swojego zawodnika natychmiast po tym, jak z Francji dotarły informacje na temat skandalu.

Zobacz także:
"Ale urwał". Legenda wciąż to ma
"Mieliśmy trochę szczęścia". Łatwiejsza droga Polaków na MŚ 2025

Czy Industria Kielce powinna zawiesić Francuza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×