Mistrzynie zaoferowały pomoc. Tajne notatki pomogą w meczu z Danią?

- Podzielimy się. Już wcześniej analizowałyśmy grę każdej z rywalek - powiedziała Daria Michalak przed meczem Polska - Dania, która z KGHM MKS Zagłębiem Lubin rywalizowała w Lidze Mistrzyń i spotykała na swojej drodze zawodniczki duńskiej kadry.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Daria Michalak Materiały prasowe / ZPRP / Paweł Bejnarowicz / Na zdjęciu: Daria Michalak
Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych walkę o przepustkę na ME 2024 rozpocznie w Lubinie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywa KGHM MKS Zagłębie, które jeszcze do niedawna rywalizowało w Lidze Mistrzyń. Biało-Czerwone na start zmierzą się z Danią, a przed spotkaniem... mogły liczyć na solidną porcję notatek.

Jakich? Mistrzynie Polski w ramach EHF Champions League walczyły o punkty z Team Esbjerg oraz Ikast Handbold, w barwach których występuje sporo duńskich reprezentantek. Tym sposobem lubinianki "rozpisały" sobie Annę Kristensen, Rikke Iversen, Kaję Kamp Nielsen, Sarah Iversen, Emmę Friis i Simone Petersen.

- Z meczów w Lidze Mistrzyń możemy wyciągnąć wnioski i obserwacje. Z pewnością podzielimy się klubowymi notatkami z reprezentacją, bo analizowałyśmy wcześniej grę każdej z rywalek - zapowiedziała wcześniej Daria Michalak, skrzydłowa lubińskiego klubu i reprezentacji Polski.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

- Analiza stylu gry drużyn Ikast Handbold i Team Esbjerg może pomóc nam w zrozumieniu charakterystyki damskiej duńskiej piłki ręcznej i zaobserwowaniu taktyk, którymi się posługują. Zarówno duńskie kluby, jak i reprezentacja, słyną przede wszystkim z doskonałej współpracy. Wszystkie zawodniczki są zaangażowane w grę, co pozwala im osiągać sukcesy - kontynuowała zawodniczka.

W 18-osobowym składzie na spotkania z Danią w ramach eliminacji do EHF Euro 2024 znajdziemy aż sześć zawodniczek aktualnych mistrzyń kraju. Są to Daria Michalak, a także Karolina Kochaniak-Sala, Daria Przywara, Barbara Zima, Adrianna Górna i Karolina Jureńczyk, która zastąpiła kontuzjowaną Katarzynę Cygan.

- Myślę, że znamy już boiskowe zachowania niektórych rywalek i będziemy mogły skorzystać z tych informacji podczas meczu reprezentacji Polski. Zwłaszcza, że wyniki wskazują, że Lubin to naprawdę szczęśliwe miejsce dla naszej reprezentacji - dodała Adrianna Górna.

I to prawda, bo Polki w Lubinie grały już czterokrotnie i za każdym razem zwyciężały. Przypomnijmy, że w 2015 roku drużyna Biało-Czerwonych wygrała z Finlandią, a w kolejnych latach pokonała również Włoszki, Serbki i Szwajcarki.

El. ME 2024:

Polska - Dania / 28.02, godz. 19:00

Czytaj także:
Koszmarne zdarzenie. Reprezentant Polski kontuzjowany [WIDEO]
Zabraknie ich w rundzie mistrzowskiej. "Musimy za to płacić"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×