Już wszystko jasne. Jest spadkowicz z Orlen Superligi Kobiet

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga Kobiet / Galiczanka Lwów
Materiały prasowe / Orlen Superliga Kobiet / Galiczanka Lwów
zdjęcie autora artykułu

Galiczanka Lwów spotkaniem z AWS Energa Szczypiorno Kalisz mogła przedłużyć swoje szanse na pozostanie w Orlen Superlidze Kobiet. Zespół z Ukrainy przegrał jednak 23:25 i nie ma już szans na utrzymanie.

Przed tym spotkaniem sytuacja była jasna - Galiczanka Lwów potrzebowała zwycięstwa, aby wydłużyć swoje szanse na utrzymanie w ORLEN Superlidze Kobiet. Ukrainki zrównałyby się wówczas punktami z zespołem z Kalisza.

Poniedziałkowy mecz od początku był wyrównany, ale z minimalnym wskazaniem na przyjezdne - w pierwszej połowie szczypiornistki Galiczanki prowadziły tylko raz, gdy było 1:0. Później wynik oscylował w granicach remisu.

Po zmianie stron nadal gra toczyła się niemal punkt za punkt. Podopieczne Tetiany Sztefan potrafiły doprowadzić do wyniku 17:16 po trafieniu Alisy Petriw. Następnie na 18:17 rzuciła z kolei Swietłana Hawrysz.

Niezwykle kosztowna okazała się strata dwóch punktów pod koniec spotkania, gdy z 20:21 zrobiło się 20:23. Zawodniczki Galiczanki nie były już w stanie odrobić tej różnicy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kompromitacja gwiazdora. Ten sport nie jest dla niego

Ostatecznie zespół Pethera Krautmeyera wygrał w Łańcucie 25:23. Tym samym Galiczanka traci już do 9. AWS Energa Szczypiorno sześć punktów. Bezpośrednio kaliszanki zwyciężyły w trzech z czterech spotkań i w przypadku równej zdobyczy, to one zajmą wyższą lokatę.

Galiczance nie pomogło dziewięć bramek rzuconych przez Swietłanę Hawrysz. Kaliszanki wciąż mają matematyczne szanse na uniknięcie gry w barażach.

Galiczanka Lwów - AWS Energa Szczypiorno Kalisz 23:25 (11:12)

Galiczanka: Poliak - Hawrysz 9, Diaczenko 4, Szukal 3, Tkacz 3, Petriw 2, Dmytryszyn 1, Dutko 1, Holinska, Kozak Karne: 4/5 Kary: 6 min. (Tkacz, Petriw, Holinska - po 2 min.)

AWS Energa Szczypiorno: Kucharczyk, Prudzienica - Lisewska 8, Borysławska 5, Zamyślak 3, Stanisławczyk 2, Wilczek 2, Kaczmarek 1, Konatar 1, Kucharska 1, Miłek 1, Pilitowska 1, Gliwińska Karne: 2/3 Kary: 8 min. (Miłek - 4 min., Borysławska, Gliwińska - po 2 min.)

Sędziowie: Adrian Dymitruk, Wojciech Kasznia Widzów: 100

Czytaj także:Potrąciła zawodniczkę i uciekła. Trwają poszukiwania w KielcachRoszady w polskich klubach. Zaskakujący transfer drużyny z grupy spadkowej

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy AWS Energa Szczypiorno Kalisz utrzyma się w Orlen Superlidze Kobiet?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (1)
avatar
Observator
22.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Co w praktyce oznacza spadek Galiczanki - powrót na Ukrainę ? Czy tam są rozgrywki ?