Niko Mindegia znalazł nowy klub. W drużynie razem z Polakiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Andrzej Iwanczuk/NurPhoto / Na zdjęciu: Niko Mindegia
Getty Images / Andrzej Iwanczuk/NurPhoto / Na zdjęciu: Niko Mindegia
zdjęcie autora artykułu

Niko Mindegia, który przez ostatnie pięć lat bronił barw Orlen Wisły Płock, przenosi się do Francji. Rozgrywający został już oficjalnie zaprezentowany w Fenix Toulouse HB.

Liga francuska hiszpańskiemu rozgrywającemu obca nie jest. Niko Mindegia w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 występował w Chambery Savoie HB i to właśnie stamtąd przeniósł się później do Orlen Wisły Płock.

Kibice aktualnych mistrzów i zdobywców Pucharu Polski tego zawodnika będą wspominać z łezką w oku. Charyzmatyczny playmaker był Nafciarzem przez pięć lat i emocjonalnie związał się z klubem.

- SPR Wisła Płock była najważniejszym klubem w mojej karierze. To klub, w którym byłem przez najwięcej lat i z którym się najbardziej z dumą utożsamiałem - mówił 35-letni piłkarz ręczny.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

I podkreślił: - Na każdym kroku czułem tutaj duży szacunek do mojej osoby i dzięki temu czułem się jak w domu. Czas spędzony w Płocku będę bez wątpienia wspominał z wielkim uśmiechem na twarzy. "Mindegiński" zawsze będzie Nafciarzem.

Jego nowym zespołem będzie Fenix Toulouse HB, w którym będzie występować razem z utalentowanym polskim obrotowym - Antonim Donieckim. Niko Mindegia związał się z francuskim klubem dwuletnim kontraktem.

---> Za tę wypowiedź słono zapłaci. Jest decyzja ws. zarzutów po finale Orlen Superligi ---> Orlen Wisła Płock szykuje głośny transfer. To może być duet marzeń

Źródło artykułu: WP SportoweFakty