Orlen Wisła Płock szykuje głośny transfer. To może być duet marzeń

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Viktor Gisli Hallgrimsson
Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Viktor Gisli Hallgrimsson
zdjęcie autora artykułu

Według informacji pozyskanych przez TVP Sport, Orlen Wisła Płock ogłosi transfer jednego z najlepszych bramkarzy młodego pokolenia w Europie. Mistrzowie kraju będą mieć w składzie trzech golkiperów.

To był absolutnie wyjątkowy sezon dla Orlen Wisły Płock. Drużyna Xaviego Sabate zakończyła go w podwójnej koronie, przerywając po trzynastu latach hegemonię klubu z Kielc. Ekipa mistrzów i zdobywców Pucharu Polski oczywiście szykuje wzmocnienia na nową kampanię.

Jak przekazało TVP Sport, płocczanie zamierzają sprowadzić do siebie najlepszego bramkarza EHF EURO 2022. Viktor Gisli Hallgrimsson ma trafić do złotych medalistów na jeden sezon, a następnie przeniesie się do Barcelony.

Początkowo wydawało się, że kolejny rok spędzi w Nantes, ale jego kolejnym przystankiem będzie Płock. 23-latek z utalentowanym Marcelem Jastrzębskim, którego umowa obowiązuje do 2028 roku może stworzyć bramkarski duet marzeń!

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

A przecież w odwodzie pozostaje jeszcze doświadczony Mirko Alilović, który pokazał swoją przydatność i zabłysnął między innymi w finałowych meczach Orlen Superligi z Industrią Kielce. Jego kontrakt z kolei jest ważny do końca 2025 roku.

Przypomnijmy, że Orlen Wisła Płock oficjalnie ogłosiła jak dotąd trzy transfery. Mowa o rozgrywających: Marko Paniciu, Peterze Sisko i Zoltanie Szicie. Nie obyło się także bez rozstań. Pożegnano: Niko Mindegię, Tina Lucina, Gonzalo Pereza Arce i Thomasa Kristoffersena.

---> Za tę wypowiedź słono zapłaci. Jest decyzja ws. zarzutów po finale Orlen Superligi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty