Transfer w Orlen Superlidze. Duże wzmocnienie Górnika Zabrze

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Materiał prasowy Ostrovii Ostrów Wlkp. / Na zdjęciu drużyna Górnika Zabrze

26-letni prawy rozgrywający Bogdan Czerkaszczenko został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze. Ukrainiec w ostatnim czasie występował w MMTS-ie Kwidzyn, którego był ważną postacią.

To już drugi leworęczny zawodnik, który w ostatnich dniach dołączył do Górnika Zabrze. Po Krzysztofie Komarzewskim przyszedł czas na Bogdana Czerkaszczenkę. Ukrainiec w swoim kraju reprezentował Motor-Politechnikę Zaporoże, a następnie ZTR Zaporoże. Później występował jeszcze w białoruskim SKA Mińsk. W Polsce Czerkaszczenko grał jak dotąd w dwóch klubach. W sezonie 2022/23 zadebiutował w ekipie Sandra Spa Pogoni Szczecin, a po spadku zespołu z województwa zachodniopomorskiego dołączył do MMTS-u Kwidzyn. W ekipie z Pomorza zdobył 132 bramki i był 7 najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Do kwidzyńskiej drużyny dołączy inny obcokrajowiec na tę pozycję, Jovan Milicević.

W ubiegłym sezonie Górnik Zabrze zajął 3. miejsce w ORLEN Superlidze pokonując w decydującej o brązowym medalu rywalizacji do dwóch zwycięstw KGHM Chrobrego Głogów.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty