Wpłynęło aż 120 ofert! Utytułowany klub szuka trenera w niecodzienny sposób

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Szymon Łabiński / Zawodnik Orlen Wisły Płock Mirsad Terzić i Grega Krecić (przy piłce) z RK Celje Pivovarna Lasko podczas meczu Ligi Mistrzów
PAP / Szymon Łabiński / Zawodnik Orlen Wisły Płock Mirsad Terzić i Grega Krecić (przy piłce) z RK Celje Pivovarna Lasko podczas meczu Ligi Mistrzów
zdjęcie autora artykułu

W zeszłym miesiącu RK Celje Pivovarna Lasko ogłosiło konkurs na nowego trenera na... znanej platformie biznesowej Linkedin. I z pewnością aż takiego odzewu się nie spodziewało. Do klubu wpłynęło mnóstwo zgłoszeń!

To był dla RK Celje Pivovarna Lasko najgorszy sezon od lat. Czołowa słoweńska drużyna zakończyła go bez żadnego trofeum, a do tego nie popisała się w Lidze Mistrzów, przegrywając w fazie grupowej EHF Champions League wszystkie czternaście meczów.

Celje zmagania w krajowych rozgrywkach zakończyło na trzecim miejscu. To jednak za mało i serbski szkoleniowiec Alem Toskić pożegnał się z zespołem.

Klub w połowie maja rozpoczął poszukiwania nowego trenera w niecodzienny sposób i... zamieścił w tym celu ogłoszenie na znanej platformie biznesowej Linkedin. Odzew był naprawdę świetny, ponieważ na stanowisko aplikowało aż 120 osób!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: potężna kraksa. Upadali jeden po drugim

- Oczywiście zdarzały się także aplikacje, które nie spełniały kryteriów. Ostatecznie jednak zarząd rozpatrzył pozytywnie około 20 wniosków i zaczął rozmawiać z kandydatami. Wiele rozmów odbyło się zarówno osobiście, jak i online - zdradził Miro Benicki, dyrektor RK Celje Pivovarna Lasko

- Teraz zarząd ma 3-4 kandydatów ze wszystkimi warunkami, na podstawie których w tym tygodniu wybiorą trenera. Wszystko wyjaśni się do końca tygodnia - wyjaśnił w rozmowie z Ziką Bogdanoviciem, redaktorem naczelnym serwisów Balkan Handball i Handball Planet.

Warto przypomnieć, że z Celje po sezonie 2023/2024 przeszło do Orlen Wisły Płock dwóch zawodników - środkowy rozgrywający Mitja Janc i Tim Cokan, którego nominalną pozycją jest prawe skrzydło.

---> To koniec. Legendarny polski zawodnik kończy karierę ---> Wielki sezon Kamila Syprzaka. Jest królem we Francji i Lidze Mistrzów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty