Podrażnione Niemki bezlitosne. Rywalki rozbite

Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: szczypiornistki reprezentacji Niemiec

Reprezentacja Niemiec kobiet z pierwszym zwycięstwem podczas igrzysk olimpijskich 2024. Nasze zachodnie sąsiadki po dwóch porażkach rozbiły Słowenki 41:22. Kolejne zwycięstwo odniosły z kolei Norweżki.

Wtorek (30 lipca) był kolejnym dniem, w którym swoje spotkania podczas igrzysk olimpijskich 2024 rozgrywały szczypiornistki. W pierwszej kolejności do akcji wkroczyła reprezentacja Niemiec z nadzieją na pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Nasze zachodnie sąsiadki zmierzyły się ze Słowenią po porażkach z Koreą Południową oraz Szwecją. Z kolei ich przeciwniczki miały na swoim koncie triumf z pierwszą z wymienionych reprezentacji, a do tego porażkę z Danią.

Po wyrównanym początku coraz lepiej radziły sobie Niemki, czego pierwszym efektem była seria trzech trafień z rzędu (7:5). Do tego po chwili dołożyły do tego fragment, w którym poprawiły swój dorobek o cztery bramki i zrobiło się 11:6.

Szczypiornistki z Niemiec nie zamierzały się zatrzymywać i ich przewaga rosła jeszcze bardziej. Najpierw zrobiło się 14:7, a później jeszcze 16:8. Ostatecznie zespół ten zszedł na przerwę z prowadzeniem 16:9.

Trzy trafienia z rzędu po zmianie stron sprawiły, że różnica była już dwucyfrowa (19:9). Podrażnione wcześniejszymi porażkami Niemki nawet nie myślały, by się zatrzymywać. Z tego powodu najpierw zrobiło się 23:11, a później różnica zwiększyła się z uwagi na wynik 27:14.

Dominacja reprezentacji Niemiec trwała w najlepsze. Udało dojść się do momentu, gdy prowadzenie jeszcze się powiększyło (35:18). W samej końcówce faworytki otarły się o przewagę... 20 bramek. Ostatecznie jednak niewiele im do tego zabrakło (41:22).

Festiwalu strzeleckiego nie urządziły sobie Norweżki i Koreanki. Faworyt bardzo szybko zbudował przewagę (4:1), ale rywalki były w stanie odpowiedzieć i doprowadzić do remisu (5:5).

Dość niespodziewanie praktycznie do końca pierwszej połowy zespół z Azji utrzymywał kontakt z drużyną z Europy. W końcu Norwegia odjechała na 13:10, a ostatecznie zeszła na przerwę z dwubramkową przewagą.

Po zmianie stron Koreanki złapały kontakt, ale Norweżki skutecznie odpowiedziały (17:13). Ich przewaga jeszcze bardziej wzrosła (20:14) i faworytki kontrolowały to spotkanie, mając świadomość, że są praktycznie niezagrożone.

Zespół ze Skandynawii do końca walczył o bardziej efektowną wygraną. Ostatecznie zakończyło się na sześciobramkowej różnicy na korzyść faworytek w rywalizacji z Koreankami (13:11).

Turniej piłki ręcznej kobiet w ramach igrzysk olimpijskich 2024:

Grupa A:

Reprezentacja Niemiec kobiet - Reprezentacja Słowenii kobiet 41:22 (16:9)

Grupa B:

Reprezentacja Norwegii kobiet - Reprezentacja Korei Południowej kobiet 26:20 (13:11)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty