Najważniejsze punkty - relacja z meczu Zagłębie Lubin - MKS Piotrkowianin

- Nasza gra nie wyglądała najlepiej, jednak najważniejsze są dla nas punkty - powiedział po meczu z Piotrkowianinem Bartłomiej Tomczak. Zagłębie wygrało 24:20 (12:9), ale zwycięstwo z dużo niżej notowanym zespołem z Piotrkowa nie przyszło lubinianom łatwo.

Łukasz Lemanik

Od początku stroną przeważającą byli gospodarze. Podopieczni Jerzego Szafrańca nie potrafili wypracować sobie jednak wyraźnej przewagi. Najwyższe prowadzenie Zagłębia miało miejsce w 20. minucie. Wtedy na listę strzelców wpisał się Michał Nowak i było 9:5 dla gospodarzy. Jeszcze przed przerwą Piotrkowianinowi udało się zniwelować straty o jedną bramkę i po pierwszych dwóch kwadransach było 12:9.

Wydawało się, że trzybramkowa przewaga pozwoli zawodnikom Zagłębia na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie w drugiej połowie. Tymczasem chwilę po zmianie stron gościom udało się doprowadzić do remisu. W 34. minucie bramkę zdobył Tomasz Mróz i było po 12. Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy nie układała się gra zawodnikom Zagłębia. Proste, niewymuszony błędy zarówno w obronie jak i w ataku sprawiły, że gościom udało się wyjść na prowadzenie. W 42. minucie Zagłębie przegrywało 16:17. Na szczęście podopieczni Jerzego Szafrańca szybko się pozbierali i odrobili starty. W bramce po raz kolejny znakomicie spisywał się Adam Malcher, a na listę strzelców co chwilę wpisywali się skrzydłowi: Tomczak i Kozłowski. Dobra gra w obronie i ataku przyniosła skutek. W 47. minucie po bramce Pawła Adamczaka było 20:17 dla Zagłębia. W 57. minucie bramkę zdobył Michał Stankiewicz i lubinianie prowadzili - 23:20. Stało się jasne, że Zagłębie zdobędzie kolejne dwa punkty. Ostatnią bramkę w meczu zdobył "Stanek" i spotkanie zakończyło wygraną 24:20.

MKS Zagłębie Lubin - MKS Piotrkowianin Piotrków Tryb. 24:20 (12:9)