Strzelecki trening Piotrcovii - relacja z meczu MKS Piotrcovia - SPR Olkusz

Innego wyniku być nie mogło. Piotrcovia zrobiła kolejny krok w kierunku trzeciego miejsca na zakończenie sezonu zasadniczego. Brązowe medalistki poprzednich rozgrywek rozgromiły ostatni w tabeli SPR Olkusz różnicą aż 23 bramek!

Rozpoczęło się niespodziewanie. W 19 sekundzie Anna Brachmańska zdecydowała się na rzut z drugiej linii i SPR objął prowadzenie. Chwilę później było już jednak 5:1. Słabe rzuty przyjezdnych z łatwością broniła Beata Skura. Doświadczona bramkarka wyprowadzała błyskawiczne kontry, które skutecznie kończyły: Kinga Polenz i Agata Wypych. Olkuszanki próbowały walczyć, jednak ostatnią bramkę w pierwszej połowie podopieczne Marka Płatka rzuciły w 15 minucie (Brachmańska). Było wtedy 7:5 i do końca tej odsłony meczu, gole zdobywała już tylko Piotrcovia. Inna sprawa, że gospodynie również nie grzeszyły skutecznością i po 30 minutach wynik brzmiał 12:5.

W drugiej połowie Piotrcovia zdeklasowała swoje rywalki. Podopieczne Janusza Szymczyka rzuciły w tej części gry aż 25 bramek! Przyjezdne odpowiedziały zaledwie dziewięcioma. W 36 minucie kibice mogli obejrzeć przepięknego gola. Po szybkiej kontrze Kinga Polenz wyskoczyła w górę, zamarkowała rzut, a następnie podała do nadbiegającej Wypych. Ta, również z powietrza, efektownie akcję zakończyła. Należy odnotować także debiut w ligowych rozgrywkach kołowej Malwiny Olek (1 bramka) i bramkarki Izabeli Zelcer. Ta ostatnia weszła na boisko w 51 minucie i zanotowała kilka udanych interwencji. Wszystko wskazuje na to, że Piotrcovia nie pozyska już bramkarki i do końca sezonu zmienniczką Beaty Skury będzie jedna z juniorek. Powrót kontuzjowanej Beaty Kowalczyk jest bowiem w tym sezonie już niemożliwy. Zawodniczka, która zerwała więzadła w kolanie, wróci na boisko dopiero w przyszłym sezonie. - Okno transferowe jest już zamknięte. Rozmawialiśmy z kilkoma bramkarkami, jednak ostatecznie nie udało nam się sfinalizować tych rozmów - przyznał trener Piotrcovii Janusz Szymczyk.

MKS Piotrcovia - SPR Olkusz 37:14 (12:5)

Piotrcovia: Skura, Zelcer - Mijas 4, Dominiak, Waga 4, Polenz 6, Podrygała 6, Lisewska 2, Wypych 5/1, Szafnicka 3, Strzałkowska 3, Szczecina 1, Olek 1, Krzysztoszek 2.

Trener: Janusz Szymczyk

Kary: 4 min

SPR: Kozieł, Krzymińska - Górska, Szczerbińska, Magolon, Przytuła 1, Karnia 1, Kompała 4, Leszczyńska 3, Brachmańska 3, Czekaj 2/1, Giera, Kubiak.

Trener: Marek Płatek

Kary: 4 min

Sędziowali: Paweł Kaszubski, Piotr Wojdyr (Gdańsk).