Mistrzynie o krok od tytułu (wyniki)

Już tylko jednego zwycięstwa potrzebują szczypiornistki SPR-u Lublin do obrony mistrzowskiego tytułu. W sobotę lublinianki po raz drugi pokonały Zagłębie Lubin. Blisko piątej lokaty są zawodniczki Zgody Ruda Śląska, które zwyciężyły w Elblągu ze Startem.

Mateusz Kołodziej

Spotkanie w lubelskiej hali "Globus" zaczęło się od prowadzenia lubinianek. Gospodynie na pierwsze prowadzenie wyszły w 18. minucie, które później systematycznie powiększały. Dla podopiecznych Grzegorza Gościńskiego to już druga finałowa wygrana. Jeśli w niedzielę również lepsze będą lublinianki, świętować będą kolejny mistrzowski tytuł.

Duże emocje w Elblągu, gdzie miejscowy Start w meczu o piątą lokatę podejmował Zgodę Ruda Śląską. Gospodynie na prowadzeniu były jedynie w pierwszych minutach spotkania, potem niewielką przewagę utrzymywała śląska drużyna, która ostatecznie okazała się lepsza o jedną bramkę.

SPR Lublin - Zagłębie Lubin 34:23 (17:12)
Stan rywalizacji: 2:1 dla SPR.

Start Elbląg - Zgoda Ruda Śląska 31:32 (15:16)
Najwięcej bramek: dla Startu - Katarzyna Stradomska 8, Hanna Sądej 4, Edyta Szymańska 3, dla Zgody - Małgorzata Kucińska 8, Katarzyna Gleń 5 oraz Małgorzata Krzymińska, Marzena Obruśnik i Justyna Weselak po 4.
Rewanż za tydzień w Rudzie Śląskiej.

Bliżej siódmego miejsca jest tez Politechnika Koszalińska, która w pierwszym meczu ograła we własnej hali Ruch Chorzów 23:18. Podopieczne Romana Jezierskiego dobrą grę zaprezentowały jednak tylko w drugich trzydziestu minutach. Wcześniej, inicjatywa należała do chorzowianek, które w pierwszych minutach prowadziły nawet 5:1.

Pogodzony ze spadkiem z ekstraklasy SPR Olkusz uległ KPR Jelenia Góra 30:31, dzięki skutecznej końcówce. Wcześniej przewaga drużyny, która walczy o utrzymanie bez konieczności rozgrywania baraży nie schodziła poniżej trzech bramek.

Politechnika Koszalińska - Ruch Chorzów 23:18 (12:12)
Najwięcej bramek: dla AZS - Malwina Leśkiewicz 6, Kamila Całużyńska 5, dla Ruchu - Bożena Sęktas 6.