KPR górą w meczu o "pietruszkę" - relacja z meczu KPR Jelenia Góra - KSS Kielce

W ostatnim meczu Polskiej Ekstraklasy Kobiet sezonu 2009/2010, Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra rozgromił KSS Kielce 40:24 udowadniając, że miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej nie jest dziełem przypadku.

Agnieszka Skulimowska

Tuż przed meczem odbyła się wzruszająca ceremonia pożegnania dotychczasowego trenera jeleniogórzanek, Zdzisława Wąsa, który osobiście podziękował kibicom i zawodniczkom, a także przekazał "ciupażkę", symbol władzy drużyny ze stolicy Karkonoszy, nowej trenerce Małgorzacie Jędrzejczak.

Sam mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodyń, które w 6 minucie prowadziły już 4:1, lecz po golu Marii Giedroit 3 minuty później na tablicy świetlnej widniał już remis po 5. Jak się później okazało, było to wszystko na co było stać w tym dniu ambitne kielczanki. Z każdą minutą jeleniogórski KPR powiększał swoją przewagę wykorzystując liczne błędy podopiecznych Marka Stolarczyka. Po golach w ostatniej minucie pierwszej odsłony Joanny Załogi i Małgorzaty Buklarewicz, KPR schodził do szatni przy wyniku 22:15.

Druga część tego pojedynku to nadal dominacja jeleniogórzanek w niemal każdym elemencie gry. Skuteczna i szczelna obrona powodowała, że zespół z Kielc popełniał proste błędy w ataku, które kończyły się skutecznymi kontrami gospodyń. W ekipie gości brylowała najskuteczniejsza Natalia Osiak, lecz bez wsparcia swoich koleżanek, sama nie mogła zmieniać losów tego meczu.

KPR pewnie i spokojnie pokonał KSS Kielce 40:24, godnie żegnając trenera Zdzisława Wąsa. Dodatkowo Klub z Karkonoszy mógł się cieszyć z korony królowej strzelczyń Ekstraklasy dla Sabiny Kobzar, która w 27 meczach zdobyła aż 167 bramek.

Po meczu Zdzisław Wąs powiedział: - Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Ostatnie dwa lata to ciągła walka ze stresem, ale teraz już jesteśmy spokojni. W Jeleniej Górze odradza się wspaniała drużyna, ta którą znamy pod szyldem Jelfy. Są dobre prognozy dotyczące sponsorów, dziewczyny chcą z nami grać i walczyć o najwyższe cele, nie chce zapeszać, ale wiem, że będzie dobrze.

KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 40:24 (22:15)
KPR: Szalek, Krajewska, Dąbrowska 9, Kobzar 8, Kocela 6, Załoga 6, Stanisławiszyn 3, Świdzińska 2, Buklarewicz 2, Rykaczewska 2, Marceluk 1, Muras 1, Popielarz, Kubicka.

KSS: Wiekiera, Kawka - Zawierucha 1, Olejarczyk 1, Słoma, Muchocka 4, Woźniak 1, Osiak 5, Kot 3, Lelewicz 4, Grabarczyk, Rosińska 1, Giedroit 4