Jurand nie dał szans akademikom z Olsztyna

W środę szczypiorniści MKS Juranda Ciechanów rozegrali mecz kontrolny z występującym w 2 lidze AZS-em UWM Olsztyn. Podopieczni Pawła Nocha nie dali szans akademikom i wygrali wysoko 41:22.

AZS UWM Olsztyn nie okazał się równorzędnym przeciwnikiem dla drużyny Juranda. Ciechanowianie dość szybko uzyskali przewagę i w efekcie do przerwy prowadzili już różnicą 11 bramek (23:12). W drugiej połowie pierwszoligowcy nie zwalniali tempa i konsekwentnie zwiększali swoje prowadzenie. Olsztynianie mieli duże problemy z oszukaniem obrony rywala, z kolei podopieczni Pawła Nocha byli w ofensywie bezlitośni. Ostatecznie Jurand pokonał AZS UWM Olsztyn 41:22.

Najwięcej bramek dla Juranda zdobył rozgrywający Bartosz Starzyński, który dziewięciokrotnie trafiał do bramki olsztynian. W składzie Juranda zabrakło natomiast dwóch nowych nabytków klubu- Piotra Pakulskiego i Szymona Nowalińskiego, a także doświadczonego Andrzeja Marszałka.

MKS Jurand Ciechanów - AZS UWM Olsztyn 41:22 (23:12)

Jurand: Rafał Grzybowski, Marcin Krajewski - Rafał Niećko 2, Łukasz Jurkiewicz 3, Marcin Krysiak 8, Rafał Krajewski 6, Piotr Kraszewski 1, Michał Prątnicki 2, Konrad Rurarz 4, Bartosz Starzyński 9, Jakub Bonisławski 3, Marco Bundalo 3, Sławomir Dmowski.

W czwartek ciechanowianie w kolejnym meczu kontrolnym zmierzą się z beniaminkiem PGNiG Superligi- SPR BRW Stalą Mielec. Początek meczu o godz. 18.00.