Wyniki pierwszego dnia turnieju w Nidzicy

Na turnieju w Nidzicy, zorganizowanym z okazji otwarcia nowej hali sportowej, formę przed ligą sprawdza pięć drużyn, które w tym sezonie będą występowały w rozgrywkach PGNIG Superligi Mężczyzn - Traveland Społem Olsztyn, Nielba Wągrowiec, MMTS Kwidzyn oraz beniaminkowie - Stal Mielec oraz AZS AWF Gorzów Wielkopolski. W zmaganiach bierze również udział litewski zespół VHC Sviesa Wilno.

W piątek drużyny rozgrywały mecze grupowe. W grupie A wszystkie drużyny zanotowały po jednym zwycięstwie i jednej porażce. Traveland Społem uległ Stali Mielec 28:36 (10:19), Stal z kolei przegrała z Nielbą Wągrowiec 26:31, a Nielba schodziła z parkietu pokonana.... 13:14 po 35 minutach gry z Travelandem Społem Olsztyn. Mecz został przerwany ze względu na zbyt śliską nawierzchnię.

W grupie B najsilniejszy okazał się beniaminek ligi - AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Wygrał on zarówno ze Sviesą Wilno, jak i MMTS Kwidzyn. W pierwszym spotkaniu padł wynik 30:28, w drugim zaś 31:27. Pojedynek kwidzynian z wilnianami zakończył się rezultatem 35:32 (19:19)

W sobotę zespoły rozegrają półfinały i mecze o końcowe miejsca w turnieju.