Warmiacy górą w sparingu z elblążanami

W sparingu rozegranym w Ornecie, pomiędzy Warmią Anders Group Społem Olsztyn a Wójcik Meble-Techtransem Elbląg, zwyciężyli olsztynianie - 32:25 (15:10). Był to dla nich prawdopodobnie ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu.

Karina Wiśniewska

Obie drużyny przystąpiły do meczu osłabione. W ekipie Warmii zabrakło filara obrony, Krzysztofa Szymkowiaka oraz lewych rozgrywających Damiana Moszczyńskiego i Jacka Zyśka. Techtrans wystąpił bez środkowych: Jakuba Fonferka, Grzegorza Perwenisa i skrzydłowego Filipa Korzeniowskiego. Na parkiet wybiegł nartomiast Tomasz Maluchnik, wracający do gry po kontuzji kolana.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando olsztynian. Przewagę osiągnęli już w pierwszych minutach meczu, w kolejnych nie pozwalając elblążanom zbliżyć się na więcej niż 2 bramki różnicy. Początkowe 10 minut drugiej połowy wygrali 9:4 (w 40. minucie wynik brzmiał 24:14). Postawa skrzydłowych i dobra współpraca z kołowym sprawiła, że pierwszoligowcy zdołali zmniejszyć przewagę do 7 bramek. Mecz zakończył się rezultatem 32:25.

Po meczu zespoły otrzymały pamiątkowe puchary od burmistrza Ornety. Wybrano również najlepszych zawodników obu drużyn. W ekipie Warmiaków został nim Marcin Malewski, elblążan - Maciej Dawidowski.

Zespoły, które spotkały się w 25. sierpnia na sparingu, są obecnie na zupełnie innym etapie przygotowań. Warmiakom zostało półtora tygodnia do rozpoczęcia ligi, w związku z czym, powoli "łapią" świeżość i szykują się do meczu z Wisłą Płock. Elblążanie znajdują się na półmetku sezonu przygotowawczego (treningi rozpoczęli 19. lipca). Do meczu z rezerwami pierwszego rywala Warmii - Wisłą II Płock - pozostał im niemal miesiąc.

Plany olsztynian na najbliższe dni to czwartkowe spotkanie z marszałkiem województwa Jackiem Protasem, oficjalna konferencja prasowa połączona z prezentacją zespołu, która odbędzie się 2. września oraz mecz I kolejki PGNiG Sperligi Mężczyzn z Wisłą Płock (5. września w hali Urania).

Przed zawodnikami Wójcik Meble-Techtransu dwa turniejowe weekendy. W dniach 28-29 sierpnia wezmą udział w Unimasz Handball Cup, organizowanym w Ostródzie przez drugoligowy AZS UWM Olsztyn. Ich przeciwnikami będą Jurand Ciechanów, Wybrzeże Gdańsk i wspomniany AZS UWM. Tydzień później wyjadą na turniej do Koszalina.

Warmia Anders Group Społem Olsztyn - Wójcik Meble-Techtrans Elbląg 32:25 (15:10)

Warmia: Sokołowski, Boniecki - Ćwikliński 3, Hegier, Gujski 5, Garbacewicz 3, Kopyciński 2, Bartczak 6, Jankowski 3, Rumniak 3, Krawczyk 2, Malewski 5

Wójcik Meble: Wróbel, Krawczyk - Michałów 2, Ośko 1, Dukszto 6, Gryz 1, Dawidowski 2, Długosz, Maluchnik, Szczepański 4, Malandy 5, Dąbkowski, Kwiatkowski 4