Sika Cup 2010: Sześć porażek SPR-u Lublin

Bez zwycięstwa zakończyły swój udział w turnieju Sika Cup 2010 szczypiornistki SPR-u Lublin. W niemieckim mieście Bad Urach, mistrzynie Polski przegrały wszystkie swoje spotkania.

Łukasz Wojtczak

Turniej Sika Cup cieszy się wieloletnią tradycją. Zawody rozgrywane są już od 1961 roku. W 1999 roku w Bad Urach najlepszą drużyną był Montex Lublin. Mecze rozgrywane są systemem 2x15 minut.

Pierwszymi rywalkami lublinianek były szczypiornistki Frisch Auf Göppingen. Do przerwy Polki prowadziły 10:6 i w drugiej połowie miały dużą szansę na utrzymanie korzystnego rezultatu. Jednak mimo czterobramkowego prowadzenia jeszcze na sześć minut przed końcem spotkania, słaba końcówka w wykonaniu podopiecznych Grzegorza Gościńskiego, zadecydowała o zwycięstwie Niemek (16:17). W drugim piątkowym meczu lublinianki rywalizowały z Oltchimem Valcea. Rumunki bardzo szybko zaznaczyły swoją przewagę i już po pierwszej połowie prowadziły 10:4. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 19:9 na korzyść Rumunek. W obu spotkaniach najskuteczniejszą zawodniczką SPR-u była Dorota Małek, która zdobyła łącznie dziewięć bramek.

Drugiego dnia turnieju mistrzynie Polski miały do rozegrania aż cztery spotkania. Na początek lublinianki zmierzyły się z drużyną Zvezdy Zvenigorod i uległy utytułowanym Rosjankom 20:14. W kolejnym spotkaniu udany rewanż za zeszłotygodniowa porażkę, wzięły na mistrzyniach Polski szczypiornistki austriackiego Hypo Niederösterreich, wygrywając 19:14. Po pięć bramek dla SPR-u zdobyły w tym spotkaniu Dorota Małek i Alina Wojtas. Minimalną porażką Polek zakończył się również pojedynek z niemieckim TSV Bayerem 04 Leverkusen. Do przerwy lublinianki prowadziły 9:6, ale w drugiej połowie Niemki zdecydowanie poprawiły skuteczność w ataku i ostatecznie wygrały 17:16. W ostatnim spotkaniu turnieju, podopieczne Grzegorza Gościńskiego nie dały rady norweskiemu Byasen HB Elite Trondheim, przegrywając 15:10.

Wyniki:

SPR Lublin - Frisch Auf Göppingen 16:17 (10:6)
Bramki dla SPR-u: Małek 5 (3), Majerek 4, Wojtas 2, Marzec 2, Wilczek 2, Wojdat 1.

SPR Lublin - Oltchim Valcea 9:19 (4:10)
Bramki dla SPR-u: Majerek 1, Wojtas 1, Małek 4 (1), Marzec 2, Mielczewska 1.

SPR Lublin - Zvezda Zvenigorod 14:20 (5:10)
Bramki dla SPR-u: Małek 5 (2), Majerek 3, Danielczuk 3, Wilczek 2, Wojtas 1.

SPR Lublin - Hypo Niederösterreich 14:19 (5:12)
Bramki dla SPR-u: Małek 5, Wojtas 5, Majerek 2, Wojdat 1 Wilczek 1.

SPR Lublin - TSV Bayer 04 Leverkusen 16:17 (9:6)
Bramki dla SPR-u: Majerek 5, Figiel 3, Małek 3 (2), Wilczek 2, Wojtas 1, Danielczuk 1, Mielczewska 1.

SPR Lublin - Byasen HB Elite Trondheim 10:15 (6:10)
Bramki dla SPR-u: Marzec 3, Wojtas 2 (1), Majerek 1, Małek 1, Danielczuk 1, Wojdat 1, Figiel 1.