Wysoka przegrana Chambery w finale turnieju!

Cuatro Rayas BM Valladolid w niedzielę wygrał turniej Morbi'Hand, który odbył się w Vannes (Francja) po zwycięstwie w finale z silnym francuskim zespołem Chambery Savoie.

Paweł Nowakowski

W turnieju brały udział 4 drużyny: 2 francuskie - Chambery Savoie, Dunkerque Handball Grand Littoral, norweski Fyllingen Handball oraz hiszpański Cuatro Rayas BM Valladolid.

Liga Mistrzów powoli zbliża się wielkimi krokami - do jej inauguracji pozostało nieco ponad 3 tygodnie. Grupowy rywal mistrza Polski w tegorocznych rozgrywkach Chambery Savoie bardzo wyraźnie przegrał finałowy mecz z hiszpańskim Cuatro Rayas BM Valladolid 31:21. Ta informacja powinna cieszyć trenera Bogdana Wente, ponieważ to jego podopiecznym przyjdzie zmierzyć się z Chambery w fazie grupowej Champions League.

Przez okres pierwszej połowy toczyła się wyrównana walka. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować solidnej przewagi, jednak ostatnie 5 minut pierwszej odsłony finałowego meczu było lepsze w wykonaniu zespołu z Półwyspu Iberyjskiego, który do szatni schodził z trzy bramkową zaliczką - 14:11 (30').

Po przerwie szkoleniowiec Valladolidu - Juan Carlos Pastor stosował naprzemiennie dwa systemy obrony: 6:0 i 5:1. Prym w defensywie hiszpańskiej ekipy wiedli Alexis Rodriguez oraz Eduard Fernandez. Szczypiorniści Chambery nie radzili sobie z tak dobrze funkcjonującą obroną. Oddawali rzuty z nieprzygotowanych pozycji, notowali dużą ilość strat i własnych błędów. To pozwoliło ekipie z Hiszpanii wyprowadzać zabójcze kontrataki i systematycznie powiększać swoją przewagę. Ostatecznie po godzinie gry górą był zespół z Asobal Ligi, który ostatecznie zwyciężył 31:21. Świetną dyspozycją w bramce błysnął bramkarz Valladolidu - Jose Manuel Sierra, który został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

W spotkaniu o 3 miejsce spotkały się Dunkerque i Fyllingen. Mecz był bardzo jednostronny, od samego początku przewagę uzyskał zespół Dawida Nilssona. Gości z Norwegii próbowali nawiązać równorzędną walkę, jednak w tym meczu było to niemożliwe. Do przerwy na tablicy wyników było 21:14 na korzyść francuskiego zespołu. Prym w drużynie Nilssona wiódł skrzydłowy - Tunezyjczyk Jaleleddine Touati natomiast w zespole Fyllingen świetną dyspozycją strzelecką pokazał się Kristian Björnsen - autor 11 trafień. Dawid Nilsson dołożył przysłowiową cegiełkę do triumfu swojego zespołu zaliczając dwa trafienia. Trzecia lokata w turnieju przypadła francuskiej Dunkerque, która pewnie pokonała norweski Fyllingen 35:27.